25.10.2023

Rainer Sarneti uut mängufilmi „Nähtamatu võitlus“ saadab rahvusvaheline edu.

Augustis valiti Rainer Sarneti „Nähtamatu võitlus“ Šveitsis toimuva Locarno filmifestivali põhivõistlusprogrammi, kus toimus filmi maailmaesilinastus. Nüüd on mängufilm rändamas mööda arvukaid filmifestivale üle kogu maailma. Kõigest mõne kuu jooksul on film linastunud juba üheteistkümnel filmifestivalil kümnes eri riigis.„Nähtamatu võitluse“ Põhja-Ameerika esilinastus toimus Austinis filmifestivalil Fantastic Fest. Eduka festivalilinastuse tulemusena müüdi ka filmi õigused ning 2024. aastal hakkab Põhja Ameerikas filmi levitama Kino Lorber. Septembris linastus film ka Helsingis toimuva Love and Anarchy festivali programmis.

Oktoobri alguses toimus „Nähtamatu võitluse“ Kanada esilinastus Montreal Festival du Noveau Cinema filmifestivalil. 52. korda toimuva prestiižse filmifestivali eesmärgiks on esile tuua unikaalsed autorifilmid. Ida-Euroopa esilinastus leidis aset mainekal Varssavi rahvusvahelisel filmifestivalil Poolas. Samaaegselt toimus ka filmi Balti esilinastus Riia rahvusvahelisel filmifestivalil, kus „Nähtamatu võitlus“ oli valitud festivali avafilmiks. Oktoobris linastus Sarneti kung fu komöödia veel CinEast filmifestivalil Luxembourgis ning kahel järjestikul päeval Austraalias – SXSW Sidneys ning Monster Festil Melbourne’is.

Eelmisel nädalal jõudis film vaatajateni Prantsusmaal La Roché sur Yon rahvusvahelise filmifestivali raames ning täna Hollandis algava Imagine Fantastic Film Festivali programmist leiab „Nähtamatu võitluse“ linastuse juba sel laupäeval.

Novembri alguses seisavad ees linastused Thessaloniki rahvusvahelisel filmifestivalil Kreekas, Cottbusi filmifestivalil Saksamaal ning Tallinna Pimedate Ööde filmifestivalil.

Eesti kinolevisse jõuab „Nähtamatu võitlus“ 8. detsembril 2023.

Kung fu komöödia „Nähtamatu võitlus“ tegevus toimub 1970ndate Nõukogude Liidus. Filmi peategelane on noor huligaan Rafael, kes satub Hiina piiril aega teenides kung fu ässade rünnaku alla. Tema armee saab küll haledalt kolki, kuid vastaste superstiilne võitluskunst vaimustab noort mässajat. Koju naastes leiab Rafael tee kloostrisse, kus kohtub õigeusu munkadega, kes hiinlastest veelgi vingemat võitlust peavad. Munkade võitlus on aga nähtamatu - võidab see, kes on alandlikum. Algab huligaani koomiline teekond kõikvõimsa alandlikkuseni, mis on täis kiusatusi, usku, armastust ja rõõmu.

„Nähtamatu võitluse“ peategelast kehastab Ursel Tilk. Teistes rollides astuvad üles Ester Kuntu, Kaarel Pogga, Indrek Sammul, Rain Simmul, Maria Avdjuško, Tiina Tauraite, Mari Abel, Rein Oja, Taimo Kõrvemaa jt.

Filmi loovmeeskonda kuuluvad režissöör ja stsenarist Rainer Sarnet, operaator Mart Taniel, kunstnikud Jaagup Roomet, Mārtiņš Straupe (Läti) ja Evelyna Darzenta (Kreeka), kostüümikunstnikud Jaanus Vahtra ja Berta Vilispone (Läti), grimmikunstnik Anu Konze, monteerija Jussi Rautaniemi (Soome), helilooja Koshiro Hino (Jaapan), helirežissöör Janne Laine (Soome) jpt. Eriefektid on loodud Kreeka firmas Yafka.

2,7 miljoni euro suuruse eelarvega „Nähtamatu võitlus“ on üles võetud Eestis, Kreekas ja Lätis. Tootjad on Homeless Bob Production (Eesti), White Picture (Läti), Helsinki-filmi (Soome) ja Neda Film (Kreeka). 

Filmi on rahastanud Eesti Filmi Instituut, Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Eurimages, Loov Euroopa Media, usaldusfond Tallifornia ning kaastootmisriikide kohalikud fondid. Filmi rahvusvaheline müügiagent on LevelK (Taani). 

Tiiser: https://www.youtube.com/watch?v=29WuzlkNOwM


Lisainfo:
Sigrid Saag
sigrid@filmi.ee
Eesti Filmi Instituut

Kalender

Uudised

„Päikeseaeg“ võitis Beldocsil parima rahvusvahelise filmi auhinna

Liis Nimiku dokumentaalfilm „Päikeseaeg“ võitis Serbia dokumentaalfilmide festivalil Beldocs parima rahvusvahelise filmi auhinna. Film konkureeris rahvusvahelises võistlusprogrammis ning žürii põhjendas oma valikut sõnadega: „Liis Nimik loob tundliku hoole ja täpse kadreeringuga õrna, kuid magneetiliselt elava maailma, mis on laetud peaaegu animistliku jõuga, kulgedes läbi aastaaegade ja läbi Eesti maaelu igapäevarütmide.“
Loe lisa