22.12.2022

Selgusid Neitsi Maali tänavused nominendid

Eesti Filmiajakirjanike Ühing kuulutas välja viis filmi, mis kandideerivad jaanuari alguses 30. korda välja antavale Neitsi Maali auhinnale. 
EFÜ aasta parima filmi viis tänavust kandidaati on:

“Kalev”, lavastaja Ove Musting
“Machina Faust”, lavastaja Kaupo Kruusiauk
“Sierra”, lavastaja Sander Joon
“Tagurpidi torn”, lavastaja Jaak Kilmi
“Vaino Vahingu päevaraamat”, lavastaja Rainer Sarnet

“Sel aastal filmiajakirjanikelt enim kiidusõnu pälvinud teosed esindavad Eesti filmi eripalgelisust - kahe täispika mängufilmi kõrvale on mahtunud ka kaks dokumentaalfilmi ja üks lühianimatsioon,” kirjeldas kandidaate Eesti Filmiajakirjanike Ühingu juhatuse esimees Andrei Liimets.

Neitsi Maali võitja kuulutatakse välja 5. jaanuaril koos aasta levifilmi ja aasta filmiajakirjaniku preemiatega. Neitsi Maali auhinnakujule lisandub 2500 euro suurune rahaline preemia Olympic Casinolt. 

Eesti kõige staažikamat filmiauhinda Neitsi Maalit antakse välja alates 1993. aastast. Algaval aastal tähistatakse nii preemia kui Eesti Filmiajakirjanike Ühingu 30. sünnipäeva.


Lisateave:
Andrei Liimets
Eesti Filmiajakirjanike Ühing
+372 5666 5142

Kalender

Uudised

„Päikeseaeg“ võitis Beldocsil parima rahvusvahelise filmi auhinna

Liis Nimiku dokumentaalfilm „Päikeseaeg“ võitis Serbia dokumentaalfilmide festivalil Beldocs parima rahvusvahelise filmi auhinna. Film konkureeris rahvusvahelises võistlusprogrammis ning žürii põhjendas oma valikut sõnadega: „Liis Nimik loob tundliku hoole ja täpse kadreeringuga õrna, kuid magneetiliselt elava maailma, mis on laetud peaaegu animistliku jõuga, kulgedes läbi aastaaegade ja läbi Eesti maaelu igapäevarütmide.“
Loe lisa