14.08.2023

Tallinnas algab rahvusvaheline animatsioonifestival Animist Tallinn

16. - 19. augustini on Tallinnas rahvusvaheline animatsioonifestival Animist Tallinn, mis toimub sel aastal kolmandat korda. Festivali eesmärgiks on tutvustada eesti publikule kaasaaegse lühianimatsiooni paremikku, tõsta ning mitmekesistada kinokülastaja teadlikkust sellest filmiliigist. Lisaks rahvusvahelisele toodangule näitab Animist Tallinn ka uusi Eesti animafilme. Festivali linastuspaikadeks kino Sõprus ja Kinomaja.Festivali võistlusprogrammi esitati 564 filmi 65 riigist, võistlusprogrammi valiti 37 parimat filmi. Festivali peaauhinna lühianimatsiooni preemia 3000 eurot on välja pannud Tallinna linn. Eriauhinnad väärtuses 1500 eurot parimatele dialoogi või jutustaja häälega animatsioonidele paneb välja Jutupaunik.

Festivali võistlusprogrammi žüriisse kuuluvad illustraator, kunstnik, filmitegija ja muusik Dave McKean (Inglismaa), animafilmi režissöörid Izabela Plucinska (Saksamaa/Poola) ja Natalia Mirzojan (Armeenia/Eesti). Festivali juht on Mari Kivi ning kunstiline juht Priit Tender.

Lisaks näeb festivalil mitmeid eriprogramme. Kavas on animadoki programmid “Võõras mure” ning “Lähis-Ida fookus”, eksperimentaalfilmiprogramm “Visionäärid”, noorteprogramm “Kummalised külalised”, eelmisel aastal menukaks osutunud Öökino programm kannab sel korral nime “Ekstaas”, näha saab ka žüriiliikmete Dave McKeani, Izabela Plucinska ja Natalia Mirzojani loodud lühifilme. Animistil on erakordne võimalus näha taas ka uut Eesti animatsiooni ning festivali lõpetab traditsiooniliselt võidufilmide eriseanss.

Publikul on võimalik festivali ajal kohtuda ka tuntud illustraatori ja graafiliste romaanide autori Dave McKeaniga, kes on kirjutanud ja illustreerinud auhinnatud koomiksiseeria „Cages“, kaks „Pictures That Ticki“ lühilugude kogumikku, erootilise romaani „Celluloid“, graafilised romaanid „Raptor“ ja „Black Dog: The Dreams of Paul Nash“.  Kohtumine leiab aset 16. augustil kell 17 Tallinnas Eesti Lastekirjanduse Keskuses. Autori animafilmid linastuvad animatsioonifestivali programmis 17. augustil kell 16.

Festivali korraldab MTÜ Animist Tallinn. Festivali toetavad Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium ja Tallinna linn.  


FB: https://www.facebook.com/animisttallinn
Instagram: https://www.instagram.com/animisttallinn/

Rohkem infot:
Mari Kivi
mari.kivi@artun.ee
animistfestival.eu

 

Kalender

Uudised

„Päikeseaeg“ võitis Beldocsil parima rahvusvahelise filmi auhinna

Liis Nimiku dokumentaalfilm „Päikeseaeg“ võitis Serbia dokumentaalfilmide festivalil Beldocs parima rahvusvahelise filmi auhinna. Film konkureeris rahvusvahelises võistlusprogrammis ning žürii põhjendas oma valikut sõnadega: „Liis Nimik loob tundliku hoole ja täpse kadreeringuga õrna, kuid magneetiliselt elava maailma, mis on laetud peaaegu animistliku jõuga, kulgedes läbi aastaaegade ja läbi Eesti maaelu igapäevarütmide.“
Loe lisa