24.09.2021

Tänasest on kinodes stsenaristi ja režissööri Kaupo Kruusiaugu debüütmängufilm “Sandra saab tööd”

21. septembril esilinastus režissöör Kaupo Kruusiaugu debüütfilm „Sandra saab tööd“, mille peategelane füüsikadoktor Sandra Mets (Mari Abel) satub tööd otsides kokku huvitavate karakterite ja humoorikate olukordadega. Koomilises ja elulises filmis satub Sandra tööintervjuude virvarri, mis paneb teda analüüsima iseennast, aga ka inimesi tema ümber. 

Filmi fookus on režissööri Kaupo Kruusiaugu sõnul peamiselt kahel asjal – identiteedil ja kohanemisel. “Karussell, millele töö kaotanud inimene satub, tähendab pidevalt oma identiteedi ümberhindamist, uutesse rollidesse sisseelamist, teatud sotsiaalse koodi tabamist. Samal ajal üritab Sandra hoida vaistlikult kinni talle ainuomasest.” 
 
Lõputud tööintervjuud viivad endise teadlase kokku kõikvõimalike olukordade ja uute persoonidega, alates groteskse väikeettevõtja valvsa pilgu all testimisest kuni uljaste start-up juhtidega plankimiseni. Muidu taiplik Sandra avastab ennast silmakirjalikust ja mingile kummalisele võimule pretendeerivast maailmast. Nii peab naine kohanduma uute situatsioonide ja tutvustega, kuid õhku jääb küsimus, kuidas selles iseendaks jääda. 
 
"Mäletan, et filmi mõte köitis mind kohe, seda enam, et filmi lavastaja pakkus mulle peategelase Sandra rolli. Mängida füüsikut, kes on ühtäkki kaotanud töö, ning kes tagatipuks kasvatab üksinda last, oli väga huvitav väljakutse. Lavastaja Kaupo Kruusiaugu soov oli algusest peale luua teistsugune, minust endast erinev karakter" lausub Sandrat mängiv Mari Abel ning lisab: "Filmi põhilised teemad, nagu tööotsimine ja oskamatus sotsiaalselt lävida, on kahtlemata igal ajal aktuaalsed."
 
Filmi peaosatäitjad on Mari Abel, Raimo Pass, Kaie Mihkelson, Alo Kõrve, Henrik Kalmet, Hendrik Toompere Jr, Mait Malmsten, Tiina Tauraite, Laine Mägi, Carmen Mikiver, Hendrik Toompere jt. Filmi produtsent on Anneli Ahven (“Johannes Pääsukese tõeline elu”, “Must alpinist”), tootja Kopli Kinokompanii ja levitaja ACME Film. 
 
Vaata karaktervideoid: https://bit.ly/3yOhbsX 
 
Muud lingid:
 
Lisainfo:
Produtsent Anneli Ahven 
 
Pressikontakt:
Merli Vajakas
56492078

Kalender

Uudised

Sergei Kibuse filmiprojekt „Schrödinger“ võitis Baltic Pitching Forumil.

Vilniuses toimuv Baltic Pitching Forum kuulutas 8. oktoobri õhtul välja filmiprojektide esitluse võitjad. Parima projekti auhinna sai Sergei Kibuse lühianimafilm „Schrödinger“, millega kaasneb õigus esitleda filmiprojekti uuesti veebruaris 2022 Clermont-Ferrand Short Film Marketi Euro Connection kaastootmisfoorumil. Eestisse tuli ka Balti produtsentide žürii MEDIA auhind, mille sai Anna Hints oma lühimängufilmiga „Pimeala“, mida produtseerib Evelin Penttilä Stellar Filmist.
Loe lisa