26.09.2023

Uue Eesti VR-mängu „Bootstrap Island“ esmaesitlus toimub MängudeÖÖ-l

Virtuaalreaalsusstuudios Maru VR on valminud arendatava mängu „Bootstrap Island“ demo-versioon ning selle avalik esmaesitlus toimub 30. septembril MängudeÖÖ-l. „Bootstrap Island“ on esimene Eesti mäng, millele on eraldatud Euroopa Komisjoni Loov Euroopa MEDIA programmi toetus. Loodavat VR mängu saab esmakordselt avalikult proovida MängudeÖÖ-l, sel laupäeval 30. septembril, Ülemiste Apollo kinos. Lisaks on võimalik demo proovida ka registreerides testijaks Bootstrap Island Discordist (eeldab, et mängijal on olemas peaseade). Mängu Early Access esitlemine Steam platvormil on plaanis 2024. aasta alguses ja Full Release 2025. aastal.

„Bootstrap Island“ on „Robinson Crusoe“ stiilis ellujäämismäng, kus mängija satub 17. sajandi laevahuku tagajärjel salapärasele troopilisele saarele, kus ellujäämiseks tuleb kiiresti kohaneda uute oludega. Mängija peab saarelt leidma süüa, juua ja relvastust, tõrjuma metsloomade rünnakuid ja õppima tundma põliselanike kombeid.

„Me loome selle mängu spetsiaalselt virtuaalreaalsuse jaoks ja keskendume just haaravatele interaktsioonidele ja narratiivi arendamisele. Tänu VR-tehnoloogiale saavad inimesed meie loodud maailma kogeda nii usutavalt, et võib tekkida tunne, et oled päriselt seiklusraamatu sündmustesse sattunud“, selgitas mängu loovjuht Rein Zobel.

Mängu kohta saab rohkem lugeda kodulehelt www.BootstrapIsland.com ja Steami lehelt.

Maru VR on Eesti VR stuudio, mis on alates 2016. aastast loodud ligi 40 erinevat VR elamust ja mängu. Nende loodud mängude hulka kuuluvad näiteks „Kas sinus on kangelast“, „Kalevipoja retk Põrgusse“, „Lend ümber Teletorni“ ja „Muusikarännak“.


Lisainfo:

Rein Zobel
Maru VR loovjuht
Rein.Zobel@maruVR.ee
Tel. 5043003
https://maruvr.ee/
https://www.mangudeoo.ee/ 

Kalender

Uudised

SA Eesti Filmi Instituut kuulutab välja konkursi kultuuri- ja filmisündmuste korraldaja ametikoha täitmiseks

Kultuuri- ja filmisündmuste korraldaja ülesandeks on filmialaste kultuuriürituste planeerimine, koordineerimine, eelarvestamine ja korraldamine koostöös partneritega. Peamised tegevused hõlmavad Balti ja Eesti filmipäevade korraldamist, EFI paviljonide haldamist rahvusvahelistel filmiturgudel (Berliinis ja Cannesis) ning Eesti filmivaldkonna ürituste elluviimist. Samuti vastutamine EFI veebilehe haldamise, pressisuhete koordineerimise ning filmivaldkonna turundus- ja kommunikatsioonitegevuste eest.

Meie ootused:

  • Sul on suurepärane eneseväljendus- ja õigekirjaoskus nii eesti kui ka inglise keeles ning oled suurepärane suhtleja.
  • Omad kõrgharidust (soovitavalt kultuurikorralduse erialal) või varasemat kogemust kultuuriürituste ja -sündmuste korraldamisel.
  • Oskad üritusi eelarvepõhiselt juhtida.
  • Oled loov, lahendustele orienteeritud, ettevõtliku mõtteviisiga ja kohusetundlik.
  • Sa väärtustad koostööd ja jääd rahulikuks ka pingelistes olukordades.
  • Oled võimeline iseseisvalt langetama otsuseid oma vastutusvaldkonnas ning töötama välja uuenduslikke lahendusi.
  • Oled valmis tööalasteks välislähetusteks.

Omalt poolt pakume:

  • Ainulaadset tööd Eesti filmi eduloo ja maine kujundamisel.
  • Huvitavat tööd, soovi korral ka osalise kaugtöö võimalusega.
  • Erialaseid täiendkoolitusi.
  • Toetavaid ja professionaalseid kolleege.
  • Soodustingimustel sportimise võimalusi.
  • Pikendatud 28+3 kalendripäevalist puhkust.

Ametikohale kandideerijal palume esitada allolevad dokumendid märksõnaga „kultuuri- ja filmisündmuste korraldaja“ meiliaadressile konkurss@filmi.ee 31. detsembriks 2024

  • Elulookirjeldus (CV).
  • Motivatsioonikiri koos palgasooviga.

Lisainformatsioon:
Tööle asumine esimesel võimalusel.

Küsimuste korral kirjuta sigrid@filmi.ee või võta ühendust +37255905777

Avatud on Itaalia ja Balti riikide koostööfilmide arendusauhindade konkurss

Itaalia ja Balti riikide koostööfilmide arendusauhind loodi 2018. aasta novembris Itaalia ja Balti riikide (Leedu, Läti ja Eesti) vahel sõlmitud kokkuleppe alusel.

Auhinna andmise eesmärk on rahastada Itaalia ja Balti riikide koostöös sündivate täispikkade mängufilmide, täispikkade animafilmide ja täispikkade dokumentaalfilmide arendust. Filmi pikkus peab olema vähemalt 52 minutit. Auhinda saavad taotleda koostööfilmid, mille tootjatest vähemalt ühe registreeritud asukoht on Itaalias ja ühe registreeritud asukoht Balti riigis.

Konkursi tingimused ja taotlusvorm on leitavad SIIT