26.09.2023

Uue Eesti VR-mängu „Bootstrap Island“ esmaesitlus toimub MängudeÖÖ-l

Virtuaalreaalsusstuudios Maru VR on valminud arendatava mängu „Bootstrap Island“ demo-versioon ning selle avalik esmaesitlus toimub 30. septembril MängudeÖÖ-l. „Bootstrap Island“ on esimene Eesti mäng, millele on eraldatud Euroopa Komisjoni Loov Euroopa MEDIA programmi toetus. Loodavat VR mängu saab esmakordselt avalikult proovida MängudeÖÖ-l, sel laupäeval 30. septembril, Ülemiste Apollo kinos. Lisaks on võimalik demo proovida ka registreerides testijaks Bootstrap Island Discordist (eeldab, et mängijal on olemas peaseade). Mängu Early Access esitlemine Steam platvormil on plaanis 2024. aasta alguses ja Full Release 2025. aastal.

„Bootstrap Island“ on „Robinson Crusoe“ stiilis ellujäämismäng, kus mängija satub 17. sajandi laevahuku tagajärjel salapärasele troopilisele saarele, kus ellujäämiseks tuleb kiiresti kohaneda uute oludega. Mängija peab saarelt leidma süüa, juua ja relvastust, tõrjuma metsloomade rünnakuid ja õppima tundma põliselanike kombeid.

„Me loome selle mängu spetsiaalselt virtuaalreaalsuse jaoks ja keskendume just haaravatele interaktsioonidele ja narratiivi arendamisele. Tänu VR-tehnoloogiale saavad inimesed meie loodud maailma kogeda nii usutavalt, et võib tekkida tunne, et oled päriselt seiklusraamatu sündmustesse sattunud“, selgitas mängu loovjuht Rein Zobel.

Mängu kohta saab rohkem lugeda kodulehelt www.BootstrapIsland.com ja Steami lehelt.

Maru VR on Eesti VR stuudio, mis on alates 2016. aastast loodud ligi 40 erinevat VR elamust ja mängu. Nende loodud mängude hulka kuuluvad näiteks „Kas sinus on kangelast“, „Kalevipoja retk Põrgusse“, „Lend ümber Teletorni“ ja „Muusikarännak“.


Lisainfo:

Rein Zobel
Maru VR loovjuht
Rein.Zobel@maruVR.ee
Tel. 5043003
https://maruvr.ee/
https://www.mangudeoo.ee/ 

Kalender

Uudised

„Päikeseaeg“ võitis Beldocsil parima rahvusvahelise filmi auhinna

Liis Nimiku dokumentaalfilm „Päikeseaeg“ võitis Serbia dokumentaalfilmide festivalil Beldocs parima rahvusvahelise filmi auhinna. Film konkureeris rahvusvahelises võistlusprogrammis ning žürii põhjendas oma valikut sõnadega: „Liis Nimik loob tundliku hoole ja täpse kadreeringuga õrna, kuid magneetiliselt elava maailma, mis on laetud peaaegu animistliku jõuga, kulgedes läbi aastaaegade ja läbi Eesti maaelu igapäevarütmide.“
Loe lisa