25.06.2019

„Ajasillad“ võitis Shanghai filmifestivalil auhinna

Eesti, Läti ja Leedu koostöös valminud dokumentaalfilm „Ajasillad“ võitis Shanghai filmifestivalil dokumentaalfilmide kategoorias esikoha.Audrius Stonyse (Leedu) ja Kristīne Briede (Läti) „Ajasillad” viib vaataja Hruštšovi sulaga alanud aega, näidates tolleaegset maailma klassikaks kujunenud dokumentaalfilmide abil. Raudse eesriide taga tekkis 60ndate alguses uus generatsioon filmitegijaid, kes vastulöögina nõukogude propagandast pakatavatele ringvaadetele, andsid dokumentalistikale uue tähenduse. Mängides metafoorsete kujunditega lõid nad seninägematu visuaalse keele – poeetilise kino. Nende filmide keskmes oli inimene, inimlikkus. „Ajasillad” on meditatiivne rännak läbi selle põlvkonna loodud filmimaailmade ja taaskohtumine meistritega. Eesti osa vaadeldakse Andres Söödi ja Mark Soosaare loomingu kaudu.

Aasta tagasi Karlovy Vary filmifestivalil esilinastunud „Ajasillad“ on osalenud ligi 30 festivalil üle maailma. 22. korda peetud Shanghai rahvusvahelisel filmifestivalil toimus filmi Aasia esilinastus.

Film on valminud Leedu, Läti ja Eesti koostöös ning Eesti-poolne tootja on Riho Västrik stuudiost Vesilind, operaator Joosep Matjus.

Lisaks dokumentaalfilmile „Ajasillad“ osalesid Shanghai filmifestivalil ka mängufilmid „Skandinaavia vaikus“ (rež. Martti Helde), „Kohtunik“ (rež. Andres Puustusmaa), „Võta või jäta“ (rež. Liina Triškina-Vanhatalo), animafilmid „Lotte ja kadunud lohed“ (rež. Janno Põldma, Heiki Ernits) ja „Teofrastus“ (rež. Sergei Kibus). Mõlemad animafilmid jõudsid omas kategoorias viie nominendi hulka. „Teofrastus” kandideeris parima lühifilmi tiitlile, „Lotte ja kadunud lohed” animafilmide kategoorias.

A-kategooriasse kuuluv Shanghai filmifestival on üks olulisemaid filmifestivale maailmas. Lisainfo festivali kohta: www.siff.com


Riho Västrik
riho.vastrik@vesilind.ee
+372 5078 067

Aurelia Aasa
Eesti Filmi Instituudi festivalide levi koordinaator
aurelia@filmi.ee

Kalender

Uudised

Saare Arenduskeskus kutsus ellu Saarte Filmifondi

Saarte Filmifondi eesmärgiks on edendada eelkõige Saaremaal professionaalsete audiovisuaalsete teoste tootmist, tuua Saaremaale investeeringuid, reklaamida Saaremaad Eestis ja välismaal. Saarte Filmifond hakkab kaasrahastama Saaremaal ülesvõetavaid filme, telesarju, muusikavideosid, reklaame ja teisi filmiprojekte. Sihtrühmaks on filmitegijad Eestist ja mujalt, muuhulgas kohalikud ja rahvusvahelised filmitudengid ja -ühendused.
Loe lisa

Eesti dokumentaalfilm rahavaba maailma ehitamisest Tallinnas jõuab kinoekraanidele

Alates reedest, 13 septembrist  jõuab kino ARTIS ekraanile dokumentalistide Minna Hindi ja Meelis Muhu film „Jagada või mitte jagada“. Film jälgib kuidas Hollandist pärit Mark otsib võimalust elada väljaspool kapitalismi. Ta kutsub inimesi liituma Tallinnas tegutseva kogukonnaga, kus elatakse ilma rahata ning omavahel jagatakse oskusi, kogemusi, toitu ja armastust.
Loe lisa