20.07.2017

SA Eesti Filmi Instituut otsib raamatupidajat

SA Eesti Filmi Instituudi (EFI) eesmärk on Eesti rahvusliku filmikultuuri säilitamine ja arendamine. Sihtasutus juhindub riiklikust kultuuripoliitikast ja filmivaldkonna arengusuundadest.

Loe edasi
18.07.2017

Unenäoline Filmilindifestival kogub kinosõprade abiga hoogu

Kino Sõprus ja Tartu Elektriteater korraldavad 19. augustil Järva-Jaanis Filmilindifestivali, millega avaldatakse austust aegumatule kinokunstile.

Loe edasi
14.07.2017

Algavad „Klassikokkutulek 2: Pulmad ja matused“ võtted

Pühapäeval saavad hoo sisse kodumaise megahiti “Klassikokkutulek” teise osa võtted, mille peaosades on tagasi Mait Malmsten, Henry “Genka” Kõrvits ja Ago Anderson ning režissööritoolis taas Rene Vilbre, kes kommenteerib: “Kui esimeses filmis seisid tegelased keskeakriisi lävel, siis teises filmis möllatakse juba keskeakriisi absoluutses põhjas!”

Loe edasi
11.07.2017

Eesti Filmimuuseum algatab kogumiskampaania parimate filmimeenete leidmiseks

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva eel, 2017. aasta oktoobris teeb Maarjamäel uksed lahti Eesti Filmimuuseum. Filmimuuseumi esimene püsinäitus  „Duubel ÜKS“ võtab filmitegemise protsessi pulkadeks lahti ja jagab filmitegemise ning filmitegijate saladusi.

Loe edasi
07.07.2017

Eesti mängufilm “Minu näoga onu” esilinastus mainekal Karlovy Vary festivalil

Katrin Maimiku ja Andres Maimiku uus mängufilm “Minu näoga onu” esilinastus eile, 6. juuli õhtul mainekal Karlovy Vary festivalil, kus film osaleb võistlusprogrammis. Eesti kinolinadele jõuab film sügisel. 

Loe edasi
07.07.2017

Priit Pääsukese mängufilm "Keti lõpp" esilinastus prominentsel Karlovy Vary filmifestivalil

Kolmapäeval, 5. juuli õhtul, toimus Tšehhis prominentsel A-klassi kuuluval 52. Karlovy Vary Rahvusvahelisel Filmifestivalil Priit Pääsukese debüütmängufilmi “Keti lõpp” maailma esilinastus.

Loe edasi
03.07.2017

Ilmus uue kodumaise mängufilmi „Keti lõpp“ treiler

Täna avaldati sügisel kinodesse jõudva noortefilmi „Keti lõpp“ treiler. Filmi peaosades mängivad Maiken Schmidt ja Hendrik Toompere Jr. Paavo Piigi auhinnatud näidendil põhinev peenekoelise situatsioonikoomikaga vürtsitatud mängufilm räägib inimestest keset kriisi, mis valitseb nii hinges kui neid ümbritsevas maailmas ning soovist leida elus kindel pidepunkt ja mõistetud olemise tunne.

Loe edasi
27.06.2017

Eurimages tunnustas Eesti filme 400 000 euroga

Euroopa komisjoni filmifond Eurimages andis lõppenud nädalal Bratislavas peetud kogunemisel toetused kahele Eesti filmile. Režissöör Veiko Õunpuu „Viimased“ sai 240 000 eurot ja Vene-Eesti-Prantsuse koostööfilm „Mees, kes üllatas kõiki“ 160 000 eurot.  

Loe edasi
27.06.2017

"Minu näoga onu" meeleolukas treiler

Valminud on Andres Maimiku ja Katrin Maimiku uue mängufilmi "Minu näoga onu" treiler.
https://www.youtube.com/watch?v=GrK9C_qdXQU&t=4s

 

Loe edasi
20.06.2017

Edulugu jätkub – Riho Undi nukufilm “Isand” tõi kolmikvõidu Brasiiliast

 13.–18. juunil Goiânias Brasiilias toimunud rahvusvahelisel animafilmide festivalil Lanterna Mágica pälvis Riho Undi animafilm “Isand” (2015) parima filmi, parima režissööritöö kui ka parima käsikirja auhinna.  Festivali võistlusprogrammis osales 30 maailma paremikku kuuluvat animafilmi.

Loe edasi
15.06.2017

Laupäeval 15. juulil 2017 toimub Kohtla-Nõmmel, Eesti Kaevandusmuuseumis, esimest korda muusikafestival Mägede Hääl

Festivalil, mille eesmärk on tutvustada Ida-Virumaa võlu ning luua publiku jaoks positiivne seos selle ala ja nüüdiskultuuri vahel, seatakse kontsertideks üles neli lava ning allmaakino.

Loe edasi
15.06.2017

Teade

26.06-21.08 on Eesti Filmi Instituudi kontor avatud tööpäeviti kell 9.00-15.00

14.06.2017

Lühianimafilm “Amalimbo” võitis Zagrebis auhinna ja võistleb maailma olulisimal animafilmide festivalil Annecy's

Eestlase Roland Seeri joonistatud ja animeeritud Rootsi režissööri Juan Pablo Libossarti Rootsi-Eesti koostööfilm “Amalimbo” võitis laupäeval Horvaatias lõppenud 27. World Festival of Animated Film - Animafest Zagrebil Zlatko Grigiči nimelise auhinna parima esimese väljaspool õppeasutust valminud filmi eest.

Loe edasi
14.06.2017

“November” Shanghai ja Karlovy Vary festivalidel

Rainer Sarneti filmi “November”, mis võitis aprillis Tribeca filmifestivalil parima operaatoritöö preemia, ootavad sel suvel ees nii Aasia kui Euroopa esilinastused.

Loe edasi
07.06.2017

Loomemajandusettevõtted võivad hakata oma arengut rahastama senisest soodsamatel tingimustel saadud laenudega

121 miljoni euro suurune tagatisrahastu käivitus möödunud aastal  ja see  võimaldab Euroopa Investeerimisfondil (EIF) anda tasuta tagatisi ja edasigarantiisid valitud finantsvahendajatele, et nad saaksid anda kultuuri- ja loomesektoris tegutsevatele ettevõtjatele rohkem laenu.

Loe edasi

Kalender

Uudised