06.12.2019

„Eia jõulud Tondikakul“ heategevuslik kinoseanss

Koostöös Apollo Kino ja Eesti Puuetega Inimeste Kojaga toimub täna Solarise Apollos heategevuslik kinoseanss kuulmis- ja nägemispuudega inimestele, kui näitamisele tuleb Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud koguperefilm „Eia jõulud Tondikakul“.

Loe edasi
05.12.2019

Spioonimärul „Jeesus juhatab Sind kiirteele!“ jõuab kinodesse 6. detsembril

Täna, 5 detsembril esilinastub kinos Sõprus Miguel Llansó mängufilm „Jeesus juhatab Sind kiirteele“ ja juba homsest, 6. detsembrist näeb filmi kinodes üle Eesti.

Loe edasi
03.12.2019

Ljubljanas toimub mahukas Balti animafilmide fookus

Sloveenias, Animateka rahvusvahelisel animatsioonifestivalil toimub suur Balti fookus. Eesti on festivalil esindatud enam kui 20 filmiga. Lisaks toimuvad töötoad, kohal on mitmed Eesti, Läti ning Leedu filmitegijad.

Loe edasi
03.12.2019

Avatud on Itaalia ja Balti riikide koostööfilmide arendusauhindade konkurss

Itaalia ja Balti riikide koostööfilmide arendusauhind loodi 2018. aasta novembris Itaalia ja Balti riikide (Leedu, Läti ja Eesti) vahel sõlmitud kokkuleppe alusel.

Loe edasi
28.11.2019

Paljassaarde kerkib aastaks 2022 lähiriikide võimsaim filmitööstuse keskus

25. novembril toimunud pressikonverentsil tutvustati Tallinna linna ja Tallinn Film Wonderlandi koostöös rajatavat lähiriikide kaasaegseimat filmitööstuse keskust. Esimese etapina, aastaks 2022, valmivad Põhja-Tallinnasse Paljassaare poolsaarele kolm stuudiot ja abiruumid. Teise etapina ehitatakse juurde linnarahvale avatud ala, ruumid filmi tootmist toetavate tegevuste jaoks ja kontorid. Pikemas perspektiivis arendatakse Paljassaarde uus, kaasaegne linnaruum koos sinna juurde kuuluvate elamu- ja ärihoonetega.

Loe edasi
28.11.2019

„Jeesus juhatab Sind kiirteele“ esilinastub PÖFF’il

Homme, 29. novembril esilinastub  PÖFF’i programmi „Öised värinad“ raames Miguel Llansó mängufilm „Jeesus juhatab Sind kiirteele“.

Loe edasi
25.11.2019

Vladimir Loginovi „Prazdnik“ esilinastub PÖFFil

Vladimir Loginovi dokumentaalfilmi „Prazdnik“ esilinastus toimub täna, 25. novembril 23. Tallinna Pimedate Ööde filmifestivali Balti filmide võistlusprogrammis.

Loe edasi
15.11.2019

Rainer Sarneti uus film valiti Les Arcsi kaastootmisturule

Rainer Sarneti uus projekt „Nähtamatu võitlus“ valiti Prantsusmaal toimuva Les Arcsi filmifestivali kaastootmisturule. 14. – 21. detsembril aset leidva Co-Production Village programmis on 22 arendusfaasis olevat rahvusvahelise potentsiaaliga projekti, eesmärgiga leida neile kaastootjaid, müügiagente ning äratada ka festivalide tähelepanu.

Loe edasi
14.11.2019

SA Eesti Filmi Instituut kuulutab välja konkursi dokumentaalfilmi "Savvusannasümfoonia" uue tootja leidmiseks

Konkursil osalemiseks tuleb esitada finantsplaan, detailne eelarve, produtsendi- ning režissööri nägemus ja stsenaarium.

Loe edasi
11.11.2019

Sipsik on Ott Sepp, üks filmi heliloojaist Ewert Sundja

Kaua oodatud ja vabariigi aastapäevaks kinodesse jõudva uue Eesti animafilmi „Sipsik“ peaosatäitjad on selgunud. Sellest, kuidas kuulus raamatutegelane hakkab filmis välja nägema ja kõlama, saab aimu äsja ilmunud filmi muusikavideost „Sõprade laul“. Ewert Sundja poolt loodud laulu esitab Sipsikule hääle ja hinge andnud armastatud Eesti näitleja Ott Sepp. Anu rollis on Sipsiku duetipartneriks Elo Mirt Oja.

Loe edasi
07.11.2019

New Yorgis näidatakse Eesti filme

7.-10. novembrini toimub New Yorgis teist korda Balti filmifestival. Nelja päeva jooksul näidatakse Eesti, Läti ja Leedu viimaste aastate filmiparemikku ning valikut arhiivifilmidest, mis kajastavad elu Balti riikides nii minevikus kui kaasajal.

Loe edasi
04.11.2019

Uued Eesti lühi-animafilmid jõuavad vaatajateni

5. novembril esilinastuvad kinos Sõprus viis uut Eesti autorite nuku- ja joonisfilmi.

Loe edasi
04.11.2019

„Põrgu Jaan“ linastub Camerimage’i festivalil

Kaur Koka debüütfilm „Põrgu Jaan“ on valitud Camerimage’i filmifestivali Baltic Cinema Review programmi, kus filmi esitleb operaator Mart Taniel. Camerimage, mis toimub Poolas 9.-16. novembril, on tipptasemel festival, mis on pühendunud ennekõike hea operaatoritöö väärtustamisele. Baltic Cinema Review on programm, mille eesmärk on tuua välja Läänemeremaade regiooni parimaid värskeid filme, mis on visuaalselt lummavad ja käsitlevad olulisi teemasid.

Loe edasi
29.10.2019

Martti Helde mängufilmi „Skandinaavia vaikus“ tunnustasid nii kriitikud kui publik

Möödunud nädalavahetusel lõppenud Riia rahvusvahelise filmifestivali põhiprogrammis linastunud „Skandinaavia vaikus“ pälvis FIPRESCI ehk kriitikute žürii auhinna. Žürii tõstis esile filmi rafineeritud pildi- ja helikeelt, mis aitavad lool mõjusalt vaatajani jõuda.

Loe edasi

Kalender

Uudised

„Eia jõulud Tondikakul“ heategevuslik kinoseanss

Koostöös Apollo Kino ja Eesti Puuetega Inimeste Kojaga toimub täna Solarise Apollos heategevuslik kinoseanss kuulmis- ja nägemispuudega inimestele, kui näitamisele tuleb Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud koguperefilm „Eia jõulud Tondikakul“.
Loe lisa