17.03.2017

Alates 23. märtsist linastub kinos Artis “Õuduskassett”

Üks tund, kolm filmi - heas filmis pole keegi surematu... “Õuduskassett” koondab kokku kolm eriilmelist Eesti autorite õudusfilmi.Maria Reinupi “Elas kord” (2015) on lühifilmi vormis teostatud eksperiment õuduse loomisest piiratud tingimustes – paviljonifilm üheteistkümne näitlejaga.

Varalahkunud režissööri Anri Rulkovi Eesti õudusfilmide klassikasse kuuluv psühholoogiline ja painav lugu “Hirm” (2004) demonstreerib hirmu mitmekesiseid ilminguid audiovisuaalse kogemusena.
... Rulkovi tähelepanu köitis argise elu haprus, igapäevase elu järsk, seletamatu, ootamatu katkemine... argielu õhukese jääkihi all laiuvate halvaendeliste mustavate hoovuste kaduvus, vägivald, irratsionaalsus...
Jan Kaus
“Pilk Veltani autost”

Lauri Randla “Mausoleum” (2016) on ajastusatiir, mis näitab osavalt atmosfääri jõudu õuduse loomisel läbi huumori ja osava tempotunnetuse. Film on osalenud paljudel rahvusvahelistel festivalidel ja saanud positiivset vastukaja
“…a fly on the end of Lenin’s nose - a fly hasn’t been quite so scary since Jeff Goldblum”
Emily Taylor
Aesthetica Shorts UK

Erinäoliste autorite hoogne ja haarav õuduskassett toob vaatajateni judinaid, värinaid ja nauditavat ülevaadet õudusžanrist.

“Elas kord”
Üksteist keskkoolinoort (Viljandi kultuuriakadeemia X lend), otsivad klassiekskursioonil tormi käest mahajäetud majas varju. Ühes ruumis ootamine toob esile noorte konfliktid ja salasoovid, aga hullem on ees kui maja ise oma ebameeldivaid üllatusi paljastama hakkab. Hubase varjupaiga asemel leiavad noored end järjest väljapääsmatumast olukorrast ja peavad leidma vastuse küsimusele: kes või mis nende hirmudega õieti mängib?

“Hirm”
Helen (Kaia Skoblov), on sunnitud pärast ema surma sõitma oma turvalisest linnakodust vanas mõisas asuvasse raviasutusse. Šokeerivas keskkonnas sattub ta võimuka  dr. Schulze (Kalju Komissarov) mõju alla ja avastab patsientide hulgast tegelasi, kelle olemasolu meenub talle vaid häirivaist lapsepõlveunenägudest. Helenil tuleb teha valik, kas põgeneda tagasi linna, või leida vastus enda minevikule.

”Mausoleum”
Patoloog Akeksei Abrikosov (Victor Kotowicz von Lahnberg), on balsameerinud Lenini surma järel tema keha ja nii ”võitnud surma”. Sellest ajast peale on Abrikosovi ja tema assistendi Saša elu olnud eranditult seotud Vladimir Iljitši keha hooldamisega. On aasta 1936, Stalini repressioonide ”ööelu” ajajärk, keegi ei maga, ega pole turvatud, eriti nõukogude eliit. Aga just enne maipühi on Lenini sarkofaagi sattunud kärbes! Enne suure juhi visiiti peavad Abrikosov ja Saša leidma lahenduse. Algab võidujooks elu ja surma peale...

Filmide tootjad: Exitfilm, Funny Films, ELO Filmschool, BFM, Maurus
Kogupikkus 65 min.
Eesti ja vene keeles, ingliskeelsete subtiitritega.
Filmide tootmist ja väljatoomist on toetanud Eesti Filmi Instituut, Kultuurkapital, Soome Filmifond, YLE, Kirjastus “Maurus”

Filmi treiler
https://www.youtube.com/watch?v=yjuHuzqck74

Täpsem info:

Peeter Urbla +372 51 59 696
peeter@exitfilm.ee

Greta Varts +372 51 20 880
greta.varts@gmail.com

Kalender

Uudised