11.10.2017

Eesti filmid linastuvad DOK Leipzigil

Eile avalikustas oma festivali programmi maailma üks vanimaid dokumentaalfilmide festivale DOK Leipzig, kuhu on valitud ka mitmed Eesti filmid.Rahvusvahelises programmis linastub Terje Toomistu debüütfilm “Nõukogude hipid”, mis viib Nõukogude Liidu hipiliikumise jälgedes 1970ndate psühhedeelsesse "undergroundi".

Rahvusvaheliste lühifilmide võistlusprogrammis osaleb lausa kaks Eesti teost - sarjas "Eesti lood" valminud lühifilm "Lembri Uudu" (rež. Eeva Mägi) ning Chintis Lundgreni animafilm “Manivald”, mis heidab pilgu üksiku 30-aastase rebase ellu.

Eeva Mägi dokumentaalfilm räägib Eesti külaelust ning sellest, mis juhtus Pähkla küla inimestega peale kolhoosi lagunemist. “Lembri Uudu" valmis ERRi, Eesti Filmi Instituudi ja Kultuurkapitali toetatavas sarjas "Eesti lood", mis on noortele dokitegijatele väga oluline platvorm. "On suur asi, kui mõni nendest kohalikest lugudest ka rahvusvahelisele areenile jõuab," kommenteeris filmi produtsent ja toimetaja Liis Nimik.

Festivali kõrvalprogrammides linastuvad Ülo Pikkovi kõrgelt auhinnatud animafilm “Keha mälu” ning Nukufilmi lasteanima “Miriami kana unistus”.

30. oktoobrist kuni 5. novembrini Saksamaal, Leipzigis toimuv DOK Leipzig on üks maailma olulisemaid dokumentaalfilmide festivale, mis on tegutsenud aastast 1955.

Lisainfo:

Dok Leipzig: http://www.dok-leipzig.de/en/

Nõukogude Hipid
Liis Lepik
liis@kultus.ee
+372 5565 5786
http://www.soviethippies.com/
https://www.facebook.com/soviethippies

Lembri Uudu
Liis Nimik
liis@alastikino.ee
+372 566 16905
https://www.facebook.com/lembriuudu/

Manivald
Chintis Lundgren
Chintis.lundgren@gmail.com
+372 5193 0739
https://www.facebook.com/manivaldshortfilm/

Keha Mälu / Miriami Kana Unistus
Nukufilm
nukufilm@nukufilm.ee
+372 615 5222
www.nukufilm.ee

Kalender

Uudised

Sulev Keedus võitis parima režissööri auhinna

Sulev Keedus võitis parima režissööri auhinna mängufilmiga „Mehetapja / Süütu /Vari“, mis osales  3. – 9. septembrini Ungaris toimunud rahvusvahelise filmifestivali Seven Hills International Film Festival võistlusprogrammis.
Loe lisa