06.11.2018

Eesti vaadatuim dokumentaalfilm „Tuulte tahutud maa“ jõuab Soome kinolevisse

Cinamoni juhatuse liikme Toomas Luhatsi sõnul on “Tuulte tahutud maa” imeline linalugu ning meie jaoks on see esimene kodumaine film, mille me viime oma värskesse kinno REDI meelelahutuskeskuses, Helsingis.“Joosep Matjusel on õnnestunud ületada piirid, jätta vahele žanrid ning tungida selle Eestimaa looduse ilust laulva filmiga otse hinge, sest “Tuulte tahutud maa” ei ole proosa - see on luule. Cinamon hakkab oma Soome kinodes näitama kõiki uusi Eesti filme ning loodetavasti toome me sel moel veidi rõõmu Soomes elavatele eestlastele, kel teinekord koduigatsus peal, ent kohe ei ole võimalik üle lahe, koju, sõita”, lisab Toomas Luhats.

“Tuulte tahutud maa” vaatajanumber on dokfilmi kohta erakordne ja seda mitte ainult Eesti, vaid ka meie lähiriikide kontekstis. Cinamoni algatus, aidata kaasa Eesti filmi levile Soomes, on väga tervitatav ja loodame, et see ei piirdu vaid “Tuulte tahutud maaga”, lisas Eesti Filmi Instituudi juht Edith Sepp.

Matsalu loodusfilmide festivalil parima operaatoritöö auhinnaga pärjatud filmis näidatakse Eestimaa loodust nagu me pole seda kunagi varem näinud - lummavad maastikud vahelduvad põnevate stseenidega meie metsloomadest.

Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi raames valminud linateost “Tuulte tahutud maa” on käinud vaatamas juba üle 30 000 inimese.

Filmi produtsendid on Riho Västrik, Katri Rannastu, Atte Henriksson. Loodushelid lindistas Veljo Runnel, originaalmuusika kirjutas ansambel Eeter. Filmi tootja on WildKino, rohkem infot leiab www.wildkino.ee/tuultetahutudmaa.

„Tuulte tahutud maa” on Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi teine dokumentaalfilm. Kokku valmib Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks viis mängufilmi, täispikk animafilm, kaks dokumentaalfilmi ja telesari. Lisainfot Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi kohta leiab www.EV100.ee/filmid.

Lisainfo ajakirjanikele: http://www.wildkino.ee/tuultetahutudmaa/pressile


Lisainfo:
Katri Rannastu
“Tuulte tahutud maa” produtsent
+372 5664 7979
wildkinoest@gmail.com

Joosep Matjus
“Tuulte tahutud maa” režissöör
+372 521 6949
joosepmatjus@gmail.com

Kalender

Uudised

„Jeesus näitab teed kiirteele“ sai Šveitsis auhinna

Šveitsis, Neuchateli rahvusvahelisel fantaasiafilmide festivalil maailmaesilinastunud Eesti-Etioopia-Hispaania-Suurbritannia-Rumeenia-Läti koostööfilm „Jeesus näitab teed kiirteele“ sai festivali tähtsuselt teise auhinna. Auhind „Imagining the Future“ on pühendatud kunstnikutööle ning sellega kaasneb 5000 EUR suurune preemia. Preemia anti välja filmile, „mis on tehtud äärmiselt nappide vahenditega kuid suure kire ja leidlikkusega ning mille retro- ja lo-fi esteetika viib meid maailma, kus liikuv pilt ja animatsioon tekitavad koos üllatava tulemuse“. Filmi kunstnikutöö autorid on režissöör Miguel Llansó, eesti filmikunstnik Anna-Liisa Liiver ning Aitor ja Fran Almuedo Hispaaniast.
Loe lisa