10.10.2017

Eesti võitis Vilniuses toimunud lühifilmiprojektide esitlusel

Urmas Nimetu ja Peeter Urbla esitatud lühifilmiprojekt ”Maa varjatud pool” (Dark Side of the Earth) võitis 6.-7. oktoobril Vilniuses toimunud Baltic Pitching Forumil parimana õiguse osaleda Clermont-Ferrand’i festivalil toimuval Euro Connectioni koostööfoorumil. Veebruaris Prantsusmaal Clermont-Ferrand’is toimuv festival ja turg on üks olulisemaid lühifilmisündmusi maailmas.

“Võit oli meile tõesti suur üllatus, kuid saime parima võimaliku auhinna – otsime just koostööd järelproduktsiooniks ning samuti loodame leida foorumilt ka filmile kunstniku,” kinnitas Urmas Nimetu.

25-minutilise lühifilmi “Maa varjatud pool” tegevus toimub kliimakatastroofi järgses tulevikus ning filmimiseks loodab tiim kasutada ka Eesti lagunevaid tööstusmaastikke.

Teise koha vääriliseks tunnistas 7-liikmeline filmitööstuse proffidest koosnev žürii leedu nukufilmiprojekti “Elena”, mis räägib ühe noore ema valikutest ja nende tagajärgedest. Birute Sodeikaite ja Agne Adomene saavad oma projekti esitleda NISI MASA Euroopa lühifilmide esitlusfoorumil 2018.a. jaanuaris ja märtsis.

Esimest korda andsid oma auhinna ja rahalise preemia välja ka Leedu produtsendid, kes esitletud projektidest uusi talente loodavad leida. Nende tähelepanu köitis Läti dokumentaalfilmi projekt “Rituaal” (Aivars Madris ja Sergei Serpuhov), milles esimest korda paljastatakse Läti laulu- ja tantsupidudel toimunud salajased iibetõstmise rituaalid.

Leedu produtsendid mainisid huvi tekitanud projektina ära ka eestlaste Katariina Rebase ja Helen Lõhmuse post-apokalüptilise komöödia “Peemot ja Azazello ehk tee igavikku”.

Žüriiliikme, Soome rahvustelevisiooni YLE lühifilmieksperdi Sari Volaneni sõnul oli žürii otsus suhteliselt üksmeelne, kuna võitnud kolm projekti olid just sellised, mis võivad rahvusvahelist huvi tekitada, seda nii kaastootmise kui hilisema vaatajaskonna võtmes.

Viiendat korda toimunud Baltic Pitching Forum’il võistlesid igast Balti riigist kolm eelvalitud projekti. Tegemist on omamoodi noorte filmitegijate hüppelauaga filmitööstusesse, kus nad kahe päeva jooksul saavad oma filmiprojektidele tagasisidet ja koolitust ekspertidelt ning kontakte edaspidiseks.

Kärt Ulman
Eesti Lühifilmi Keskus ShortEst
ulman@shortest.eu
+372 58007828

Kalender

Uudised

Sulev Keedus võitis parima režissööri auhinna

Sulev Keedus võitis parima režissööri auhinna mängufilmiga „Mehetapja / Süütu /Vari“, mis osales  3. – 9. septembrini Ungaris toimunud rahvusvahelise filmifestivali Seven Hills International Film Festival võistlusprogrammis.
Loe lisa