23.10.2017

Esilinastub Sulev Keeduse dokumentaalfilm “Sõda”

23. oktoobril esilinastub kinos Artis režissöör Sulev Keeduse uus dokumentaalfilm “Sõda”, lugu rahuvalvajast, kes missioonilt tulles ei saanud enam leppida siinsega, eluga hetke ja igaviku vahel.Kristlikus kultuuris on enesetapp tabu, sõduri enesetapp topelt tabu. Kahel korral Afganistanis sõjalisel missioonil käinud Rivot vaevab psüühilise trauma järgne haigus, mis lõpeb suitsiidiga. Neli aastat püüab Rivo tüdruksõber Hanna võidelda mehe meelehaigusega, siis loobub, sõidab Eestist ära Austraaliasse. Aastat hiljem astub Rivo rongi ette. Tema viimane sõnum oma tuttavatele on, et andestage.

Dino Buzzati „Tatarlaste kõrbes” ootavad nimetus maailmajaos nimetut imperaatorit teenivad nimetud sõjamehed nimetut vaenlast. ESTCOY-võitlejatel Afganistanis oli selgem pilt nii vaenlasest kui oma asukohast. Ometigi on mõned sõjamehed tagasi tulles vaimselt raskelt haavatud. Rivole määrati diagnoosiks – psühhopaat.

Kes on tänases maailmas (palga)sõdur? Kuidas ta jõuab „üle surma silla”? Kas ta peab ohverdama iseenda, et alluda käsuliinile, et siseneda olukordadesse, milles kõik see, mis emapiimaga kaasa antakse, enam ei kehti. Kust tõmmata piir põhjendatud kannatuste ja põhjendamatute vahel?

Filmitud Afganistanis ja Austraalias.

Filmi tootja on F-Seitse.

“Sõda” linastub Tallinnas kinos Artis alates 27ndast oktoobrist. Linastused, millele järgneb vestlus filmi autori Sulev Keedusega, toimuvad 30. oktoobril kinos Sõprus  ja 31. oktoobril Tartu Elektriteatris.

Treiler: https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=3XJUfBgKEKA

Info filmi ja linastuste kohta: https://www.facebook.com/dokumentaalfilm/

Kontak:
Dagmar Reinolt
dagmar.reinolt@gmail.com
56488651

Kalender

Uudised

Kinodesse jõuab kuus värsket lühimängufilmi Eesti uue põlvkonna režissööridelt

1. novembril esilinastuv lühifilmikassett “VÄRSKE VERI” toob vaatajate ette kuus lühimängufilmi teemal “Oma ja võõras" Eesti uue põlvkonna režissööridelt. Teiste hulgas jõuavad Eestis esmakordselt ekraanidele EFTA võitnud Anna Hintsi “Jää” ja EFTAle nomineerunud Tanno Mee “Heleni sünnipäev”. Mõlemad filmid on pälvinud auhindu rahvusvahelistelt festivalidelt. 
Loe lisa