Film Estonia toetuskava eestikeelne versioon on allalaetav siit.

Film Estonia toetuse taotluse kontroll-leht on allalaetav siit.

Film Estonia voorud on tähtaegadeta.

EFI uue toetuskava Film Estonia eesmärk on meelitada Eestisse välismaiseid filmitegijaid ja võttegruppe, soodustades seeläbi väliskapitali juurdevoolu Eesti majandusse.

Uuest fondist saab toetust taotleda Eestis registreeritud äriühing, mille peamine tegevusala on audiovisaalteoste tootmine ning tema partner peab olema välismaine filmitootmisfirma.

Film Estonia eraldab toetusi täispika mängufilmi, täispika animafilmi, lühianimafilmi, animasarja, kvaliteet-telesarja või dokumentaalfilmi tootmiseks või kõigi eelmainitud teoste järeltootmiseks. Kehtestatud on ka filmide eelarvete alampiirid, näiteks mängufilmi puhul peab see olema vähemalt 1 miljon eurot, pika animafilmi puhul 2 miljonit ning teiste liikide puhul on miinimumeelarve vahemikus 200 000 kuni 500 000 eurot.

 

Kalender

Uudised

Kinodesse jõuab dokumentaalfilm Nõukogude lillelastest

1. juunil esilinastub kinos Sõprus režissöör Terje Toomistu pöörane ja kaasahaarav dokumentaalfilm “Nõukogude hipid”. Loo linastumise päev on omaaegsete hipide jaoks märgilise tähendusega, sest sel päeval tähistatakse lillelaste püha, mis on seotud sündmusega aastast 1971, mil tuhanded hipid arreteeriti KGB poolt. Samuti möödub sel aastal 50 aastat maailma hipiliikumise ajaloos märgilisest Armastuse Suvest. 
Loe lisa