08.05.2018

Jaan Toomiku lühifilm "Kala" esilinastub Euroopa vanimal lühifilmide festivalil

Sel aastal 64. korda toimuv Oberhauseni festival on maailma vanimaid ja juhtivaid lühifilmide festivale. Sellest on osa võtnud paljud nimekad filmirežissöörid, näiteks Martin Scorsese, Roman Polanski, Werner Herzog, Miloš Forman, Istvan Szabo.

Jaan Toomiku lühifilm "Kala" osaleb põhivõistlusprogrammis. "Kala" on juba kolmas Toomiku film Oberhauseni festivalil. Varasemalt on ta seal osalenud filmiga "Armulaud",  mis võitis žürii eripreemia, samuti esilinastus Oberhausenis lühifilm "Oleg"

KALA

Tavaline hommik. Isa ja poeg lähevad kalale. Isa tunneb end kehvasti, aga ei näita seda välja. Ta õpetab poissi püüdlikult – laseb autot juhtida, usse kaevata – kõike ise teha. Argine meeleolu muutub, kui poiss oma esimese kala saab.

Režissöör, stsenarist & kunstnik: Jaan Toomik
Operaator: Erik Põllumaa 
Monteerija: Jaak Ollino Jr 
Produtsent: Ivo Felt 
Osades: Toomas ja Paul Saarepera 

Kaadrid filmist:
https://drive.google.com/open?id=1-xm1o2YUHnyIZNN0GAmHPc-g28bS9dPi

Täiendav info filmi kohta:
http://allfilm.ee/et/projektid/kala/

Täiendav info festivali kohta:
https://www.kurzfilmtage.de/en/

Täiendav info:
Madis Tüür
madis@allfilm.ee
56 911 224

Kalender

Uudised

Soome-ugri filmifestival ootab filmitegijaid töötubadesse

Tänavu suvel toimub maalilisel Võrumaal juba kuuendat korda Soome-Ugri Filmifestival FUFF, kus lisaks filmiprogrammi nautimisele saab end harida mitmetes huvitavates töötubades. Oma ala professionaalide juhendamisel toimuvad stsenaristika, eksperimentaalfilmi, analoogfilmi ja anima ja eksperimentaalmuusika töötoad. Lisaks saab harjutada näitlemist ning õppida filmide monteerimist. Osalema on oodatud nii juba kogenud, kui alles esimesi samme tegevad filmihuvilised.
Loe lisa