24.08.2018

Kingime Tõrva kinole Koit uued neoontuled

Tõrva Kino Koit ehitati 1953. aastal ning on näidanud filme aastakümneid, viimastel aastatel on Kino Koit muutunud Tõrva linnale oluliseks kultuurisümboliks, kus toimuvad regulaarsed filmilinastused ja muud sündmused. Hoones on säilinud ajatruu välimus ja autentsus. Aastate jooksul on hoone kulunud ning kolmest sõnast koosnev neoontulede jadast (KINO KOIT KINO) töötab ainult üks. MTÜ Rabarebased tahavad koos heade sõpradega koguda raha uute neoontulede jaoks.MTÜ Rabarebased ja Tõrva Dokfest tahab koos heade inimeste, ettevõtete ja Tõrva Valla abiga koguda raha uute neoontulede soetamiseks. Soovitakse tellida kinomajale kõik uued tähed-KINO, KOIT, KINO. Tähed tellitakse koos alumiiniumraamiga. Uued neoontuled koos paigaldusega maksavad 1200 €, mis teeb ühe tähe hinnaks 125 €. Oma panuse saab teha arveldusnumbril: EE647700771003183813 (LHV, MTÜ Rabarebased). Märkustesse lisada enda või oma ettevõtte nimi, kui soovite avaldada end toetajate nimekirjas. Raha korjatakse, kui raha kokku saadakse. Unistus on, et uued tuled saab juba selle aastaseks Tõrva Dokfestiks üles.

Tõrva Dokfest peab tänavu oma viiendat sünnipäeva. Sel aastal toob festival väikelinna dokumentaalfilme põnevatest inimestest Eestis ja üle maailma.  Tõrvas endale koha leidnud mitmed põnevad dokumentaalfilmid. Tõrva Dokfest avab kinomajas Koit oma uksed kõigile huvilistele ka sel aastal 11.-14. oktoobrini.

Lisainfo: http://dokfest.ee/neoontuled/

Kontakt:
Liisa Nurmela
Tõrva Dokfest 2018 peakorraldaja
liisa.nurmela@gmail.com
+37251974945

Kalender

Uudised

Esilinastub portreefilm Toomas Edurist

Esmaspäeval, 22.aprillil esilinastub kinos Artis režissöör Ruti Murusalu portreefilm „Mees muinasjutust. Toomas Edur“, mille peategelaseks on tantsija, lavastaja ja Eesti Rahvusballeti kunstiline juht Toomas Edur.
Loe lisa