09.01.2018

Kinodes näeb Islandi-Saksa-Eesti koostööfilmi "Luik"

Alates 5. jaanuarist jõudis kinodesse Islandi-Saksa-Eesti koostööfilm "Luik" ("Svanurinn").Eesti-poolseks produktsioonifirmaks on Kopli Kinokompanii, filmi helirežissöörid on Tiina Andreas ja Ants Andreas.

Islandil, nagu ka Eestis, on igaüks veetnud mõne suve maal, sugulaste juures. 9-aastase Sól’i suvi maal muudab teda alatiseks. Islandil ühe mäe otsas elab koletis, kes ilmub inimese ette luigena. Inimesele silma vaadates näeb ta teda täielikult läbi ja ütleb, milline ta on tegelikult ja milline saab olema tema elu. Luigega kohtumine on sisekaemuslik kogemus, samaväärne silmitsi seismisega Islandi looduse, tema võimsate mägede, vesiste rohuväljade ja suure tuulega. See ongi tihti põhjus, miks paljud soovivad Islandile reisida ja seal kas või ratastel läbi koerailma ringi rännata.

9-aastase tüdruku Sól’i jaoks pole see vaba valik, sest pere pagendab ta metsiku ja üksildase looduse keskele ühe varguse pärast. Esialgu igatseb rikka fantaasiamaailmaga tüdruk väga tagasi koju. Tasapisi õpib ta siiski armastama tugevat tuult, voogavaid kõrsi, vettinud sammalt, veidi metsikuid hobuseid ja väikest vasikat, kelle sünni ja surma tunnistajaks ta on. Sarnaselt mõjub ka film, mis on piisavalt aeglane ja imekaunis, et endasse vaadata ja süveneda ning koos peategelasega küpsemaks kasvada.

„Luik“ põhineb hinnatud Islandi kirjaniku Guðbergur Bergsson samanimelisel jutustusel.

Film esilinastus 2017. aastal Toronto rahvusvahelisel filmifestivalil, "Luik" on osalenud rohkem kui 20 festivalil, võitnud parima režii eest auhinnad nii Kairo festivalil Egiptuses kui Kolkata filmifestivalil Indias.

Mängivad Gríma Valsdóttir, Thor Kristjansson, Thurithur Blaer Johannsdottir jt.

Stsenarist ja režissöör Asa Helga Hjörleifsdottir, operaator Martin Neumeyer, kunstnik Drifa Freyju Armannsdottir, kostüümikunstnik Silvia Dögg Halldorsdottir, helirežissöörid Tiina Andreas, Ants Andreas, monteerija Sebastian Thümler.

Filmi tootjad on Vintage Pictures, Junafilm ja Kopli Kinokompanii.
Produtsendid Birgitta Björnsdottir, Hlin Johennisdottir, Gudbjörg Sigurdardottir, Verena Gräfe-Höft ja Anneli Ahven.

Filmi tootmist on toetanud ka Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

Treiler
https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=h_c8BfIEsm0

Lisainfo:
Anneli Ahven
anneli@kinokompanii.ee

Teate edastas:
Katrin Maimik
siirijaviivi@gmail.com
56502721

Kalender

Uudised