09.07.2018

Kinodesse jõuab film Utøya saare tragöödiast

Alates 20. juulist jõuab kinodesse Norra režissööri Erik Poppe põnevusdraama "Utøya, 22. juuli".
2011. aasta 22. juulil ründas Oslo lähedal poliitilises suvelaagris olnud viitsada noort relvastatud parempoolne ekstremist. Samal päeval, enne Utøya saarele suundumist, viskas ta pommi valitsushoonele Oslos. See on esimene mängufilm sellest rünnakust Kaja (18) ja tema sõprade silme läbi. Film algab sellest, kuidas Oslo pommirünnakust šokeeritud noored kinnitavad oma sugulastele, et nemad olid sündmusest väga kaugel. Korraga lõhestavad rahulikku atmosfääri lasud. Film jälgib Kajat tema ellujäämispüüdlustes – minuthaaval.

Osades Andrea Block, Aleksander Holmen, Brede Fristad, Elli Rhiannon Müller Osbourne jt.

Leviaja Estinfilm.

Filmi treiler:
https://www.youtube.com/watch?v=NqzsC1pIjSQ

Facebooki event:
https://www.facebook.com/events/273667063386993/

Kaader filmist:
https://we.tl/y3khyjjILf

Filmi saab näha kinos Artis, Forum Cinemase ja Apollo kinodes ning teistes kinodes üle Eesti.

Teate edastas:
Katrin Maimik
siirijaviivi@gmail.com
56502721

Kalender

Uudised

Eesti Filmi Instituut jagas välja aasta esimesed toetused

2019. aasta esimeses tootmistoetuste ning vähemuskaastootmiste taotlusvoorus jagas Eesti Filmi Instituut (EFI) välja 1,32 miljonit eurot. Teiste seas said rahastuse nii spioonilugu, mille peaossa võib oodata Priit Võigemasti, kui Läti-Eesti koostööna valmiv lastefilm.
Loe lisa

Eesti filmid taas Berliinis

Eesti on tänavusel Berliini filmifestivalil esindatud mitme projektiga. "Lotte ja kadunud lohed" teeb rahvusvahelise esilinastuse laste- ja noortefilmide programmis Generation. Filmil "Eia jõulud Tondikakul" on Berliinis kaks turulinastust. Berlinale punasel vaibal astub üles Eesti näitlejanna Rea Lest, kes on valitud Berlinale Shooting Stars talendiprogrammi. Berliini filmifestival toimub 7.-17. veebruarini.
Loe lisa