08.06.2018

Madli Lääne film “Kolm päeva augustis” võitis Euroopa meediaauhinna

Euroopa meediaauhind CIVIS Media Prize anti üle eile õhtul auhinnagalal Berliinis. Võistlusest võttis osa 847 programmi Šveitsist ja 21 Euroopa Liidu riigist. Auhinna pälvisid kaksteist tele-, radio- ja internetiprogrammi. Meelelahutusliku televisiooni kategoorias valis žürii parimaks Madli Lääne lühifilmi “Kolm päeva augustis”, mis valmis Kopli Kinokompaniis koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga.Žürii hinnangul on “Kolm päeva augustis” puudutav ja lummav film, mis on samaaegselt poliitiliselt aktuaalne ja kinematograafiliselt poeetiline. “Erapooletult ja uskumatu kergusega keskendub film tõrjutusele, eelarvamustele ning võimalustele, mis tekivad koostööst. Jutustatud järjekindlalt läbi lapse silmade. Väljapaistev kaamera- ja näitlejatöö,” ütles žürii esimees Roger de Weck auhinda üle andes.

CIVIS Prize on Madli Lääne filmile juba teine auhind. Mais sai “Kolm päeva augustis” USA-s Bostoni filmifestivalil IFF Boston parima lühifilmi publikuauhinna. “Kolm päeva augustis” on seni valitud pea kahekümne rahvusvahelise filmifestivali programmi ning koju tulnud kahe nominatsiooniga: parim lühifilm Taiwani lastefilmide festivalil ning parim režii Pasadena rahvusvahelisel filmifestivalil. Juuni lõpus linastub “Kolm päeva augustis” Palm Springs ShortFestil, mis on Põhja-Ameerika olulisim lühifilmide festival.

Filmi peaosades on Caroline Kruberg ja Dima Bespalov, kes teevad oma esimesed filmirollid. Kõrvalosades astuvad üles Maarja Jakobson, Indrek Ojari, Kersti Kreismann, Tatjana Kosmõnina ja Raivo E. Tamm.

Stsenarist ja režissöör on Madli Lääne, operaator Lotta Kilian, kunstnikud Ketlin Kasar ja Tiiu-Ann Pello, kostüümikunstnik Mare Raidma ning helirežissöör Tanel Kadalipp. Filmi produtseeris Anneli Ahven ja Kopli Kinokompanii.

Tootmist toetasid Eesti Kultuurkapital, Balti Filmi- ja Meediakool, Eesti Rahvusringhääling, Austini filmifond ja Texase Ülikool.

CIVIS Prize tõstab igal aastal esile Euroopa raadio-, tele-, filmi- ja internetiprogramme ning on Euroopa prestiižikaim meediaauhind integratsiooni ja kultuurilise mitmekesisuse vallas. Auhinnagalat kanti üle telekanalites ORF, ARD, WDR, 3sat ja tagesschau24.

CIVIS Media Prize auhinnasaajad:
https://www.civismedia.eu/1/medienpreis/civis-prize-winners-2018/

Fotod filmist:
https://we.tl/3lWtUbkq0s

“Kolm päeva augustis”:
www.facebook.com/threeaugustdays/

Lisainfo:
Anneli Ahven
Kopli Kinokompanii, produtsent
5562 2041, anneli@kinokompanii.ee

Kalender

Uudised

Eesti Filmi Instituut jagas välja aasta esimesed toetused

2019. aasta esimeses tootmistoetuste ning vähemuskaastootmiste taotlusvoorus jagas Eesti Filmi Instituut (EFI) välja 1,32 miljonit eurot. Teiste seas said rahastuse nii spioonilugu, mille peaossa võib oodata Priit Võigemasti, kui Läti-Eesti koostööna valmiv lastefilm.
Loe lisa

Eesti filmid taas Berliinis

Eesti on tänavusel Berliini filmifestivalil esindatud mitme projektiga. "Lotte ja kadunud lohed" teeb rahvusvahelise esilinastuse laste- ja noortefilmide programmis Generation. Filmil "Eia jõulud Tondikakul" on Berliinis kaks turulinastust. Berlinale punasel vaibal astub üles Eesti näitlejanna Rea Lest, kes on valitud Berlinale Shooting Stars talendiprogrammi. Berliini filmifestival toimub 7.-17. veebruarini.
Loe lisa