07.11.2019

New Yorgis näidatakse Eesti filme

7.-10. novembrini toimub New Yorgis teist korda Balti filmifestival. Nelja päeva jooksul näidatakse Eesti, Läti ja Leedu viimaste aastate filmiparemikku ning valikut arhiivifilmidest, mis kajastavad elu Balti riikides nii minevikus kui kaasajal.Eesti filmidest valiti New Yorgi Balti filmifestivalile Eesti vabariik 100 programmi raames valminud mängufilmid „Seltsimees laps“ (režissöör Moonika Siimets), „Võta või jäta“ (režissöör Liina Triškina-Vanhatalo) ja lühidokumentaalide kogumik „Juured“ (režissöörid Moonika Siimets, Heilika Pikkov, Aljona Suržikova, Nora Särak, Anna Hints, Kersti Uibo).

„Seltsimees laps“ lahkab tundlikult Eesti minevikku, „Võta või jäta“ puudutab tänast Eestit läbi üksikisaduse temaatika, „Juured“ koondavad kuue eri põlvkonna naisrežissööri loomingu. Kõik valitud filmid annavad mitmetahulise ülevaate siinsest filmimaastikust. Lisaks tuleb näitamisele EV100 raames valminud telesarja „Pank“ kaks esimest osa.

Balti filmifestival toimub New Yorgi Skandinaavia majas. Festivali avavad 1989. aastal valminud kroonikafilm „Balti tee“ (režissöör Ants Vill) ja Leedu režissööri Tomas Vengrise mängufilm „Motherland“. Toimub ka festivali avavastuvõtt, kus tutvustatakse külalistele filme esitlema sõitnud režissööre. Eesti filme esitlevad režissöörid Moonika Siimets ja Liina Triškina-Vanhatalo ning produtsent Paul Aguraiuja.

New Yorgi Balti filmifestivali korraldajad on Eesti ja Leedu peakonsulaadid New Yorgis, Läti konsulaat New Yorgis, Eesti Filmi Instituut, Läti rahvuslik filmikeskus, Leedu filmikeskus, Skandinaavia Maja ja Ameerika Skandinaavia fond. Festivali korraldamist toetas Eesti kultuuriministeerium Eesti Kultuur Maailmas toetusskeemist.


Festivali programm:

https://www.balticfilmfestival.com/2019-film-line-up


Lisainfo:
Eda Koppel
eda@filmi.ee

Kalender

Uudised

Auhinnatud kodumaine animafilm nüüd kõigile vaadatav

Eesti animafilm “Sounds Good” (rež. Sander Joon) on varasemalt rännanud enam kui neljakümnel festivalil. Muuhulgas on film jõudud sellistele olulistele animafestivalidele nagu Annecy, Go Short, Animateka ja GLAS. Lisaks on film pälvinud parima tudengianimatsiooni auhinna järgmistel festivalidel: Stuttgart, Fredrikstad, Kaboom ja Supertoon.
Loe lisa

„Sipsik“ liitus 100 000 klubiga

Kodumaine animafilm “Sipsik” on eileõhtuse seisuga kinodesse toonud juba üle 100 000 vaataja. See on järjekordne suursaavutus kodumaiste filmide jaoks – “Sipsik” on nimelt alles 10. Eesti film, mis liitus nn “100 000 klubiga”! Sellesse auväärt seltskonda kuuluvad filmid, mis on Eesti taasiseseisvumisajal kinoekraanide ette üle 100 000 silmapaari meelitanud.
Loe lisa