12.12.2019

Õudusfilm „Karv“ valiti Sundance filmifestivalile

Režissöör Oskar Lehemaa lühiõudusfilm „Karv“ valiti Ameerika suurima sõltumatute filmide festivali Sundance programmi.Ameerikas Utah osariigis toimuvat filmifestivali korraldatakse 1985. aastast ning selle programmi kuuluvad nii mängu-, dokumentaal- kui ka lühifilmid. Lühifilme esitati festivalile 10 397 üle maailma, millest festivalile valiti 74 filmi. „Karv“ linastub programmis Midnight Shorts.

„Karv” on saanud absoluutselt fantastilise menu osaliseks ning valik Sundance’ile rabas meid kõiki täielikult jalust. Oskari töö on praeguseks leidnud sooja vastuvõtu maailma eri nurkades - Sundance’ile pääsemine ning auhinnad maailma kõige olulisematelt õudusfilmide festivalidelt näitavad, et film on maailmatasemel ning Oskar peaks juba oma pika õuduka peale mõtlema,” ütles filmi produtsent Evelin Penttilä.

„Sundance-ile pääsemine on suur tunnustus kogu meie meeskonnale ja näitab, et suutsime tehniliselt keeruka žanrifilmi teha tippfestivali vääriliselt. Nüüd võib küll lõplikult öelda, et meie näitleja Sten Karpov ei olnud ilmaasjata mitu päeva kunstvere ja karvadega kaetud, " arvas filmi režissöör Oskar Lehemaa.

„Karv“ on praeguseks valitud enam kui 20 tunnustatud filmifestivali programmi ning film on noppinud hulgaliselt auhindu žanrifestivalidelt üle maailma: film pälvis Kanadas Fantasia filmifestivalil publikupreemia, Ameerikas Texases Fantastic Festil pärjati film parima lühifilmi auhinnaga, Los Angeleses toimuval Screamfestil pälvis film parima lühifilmi auhinna, Mehhikos toimuval Morbido filmifestivalil sai film parima lühifilmi preemia, Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivalil pärjati film samuti parima lühifilmi auhinnaga.

Filmi lühitutvustus:

Kiilanemise tõttu komplekside küüsis vaevlev Leo (Sten Karpov) võtab kasutusele müstilise juuksekasvuseerumi, mis põhjustab tema kehas groteskseid moondumisi. Nüüd tuleb tal kohutavad muutused peatada enne, kui kaotab oma viimsedki juuksekarvad... või midagi palju enamat.

Oskar Lehemaa on režissöör ja stsenarist, kes on üles kasvanud Pärnus ning õppinud Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudis. Viimased kümme aastat on Oskar põhiliselt töötanud reklaamide kallal ning televisioonis, kuid ta peamiseks kireks on veidrad ning omanäolised filmiprojektid. 2019. aastal linastus Oskaril lisaks „Karvale“ täispikk nukufilm „Vanamehe film“.

Filmi tootja on Stellar Film. Lühifilmi “Karv” tootmist rahastasid Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital ning õudusfilmifännid üle maailma andsid “Karvale” hoogu läbi ühisrahastusplatvormi Indiegogo.


Sundance filmifestivali teade: https://www.sundance.org/blogs/news/2020-festival-shorts-indie-episodic-special-events-announced

Pressimaterjalid filmi kohta:
https://www.dropbox.com/sh/twa2bzfm668v7ar/AACx1vHEdTF5LXDd6KQVl606a?dl=0


Täiendav info filmi kohta:
http://stellar.ee/film/bad-hair/

Täiendav info:
Helen Räim
helen@stellar.ee
5199 6765

Kalender

Uudised

Pääru Oja valiti talendiprogrammi European Shooting Stars

Pääru Oja (30) osaleb Berliini filmifestivali ajal (20.01.– 1.03.2020) toimuvas silmapaistvatele noortele näitlejatele suunatud programmis Shooting Stars, mille korraldaja on European Film Promotion. Tänavu 23. korda toimuvasse talendiprogrammi valiti kümme andekat noort Euroopa filminäitlejat.
Loe lisa

Mängufilm „Eia jõulud Tondikakul“ võitis Vilniuses parima lastefilmi auhinna.

Anu Auna koguperefilm „Eia jõulud Tondikakul“ võitis äsja lõppenud Vilniuse rahvusvahelisel laste- ja noortefilmide festivalil parima lastefilmi auhinna. Tegemist on Leedu suurima ja tähtsaima noorele kinopublikule suunatud filmifestivaliga, mis toimub tänavu juba 14-ndat korda ja leiab aset samaaegselt kuues linnas - Vilniuses, Kaunases, Siauliais, Penevezyses, Varenas ja Klaipedas. Festivali eesmärgiks on tuua leedu publikuni möödunud aasta laste- ja noortefilmide paremik kõikjalt üle maailma.
Loe lisa