09.01.2020

Pääru Oja valiti talendiprogrammi European Shooting Stars

Pääru Oja (30) osaleb Berliini filmifestivali ajal (20.01.– 1.03.2020) toimuvas silmapaistvatele noortele näitlejatele suunatud programmis Shooting Stars, mille korraldaja on European Film Promotion. Tänavu 23. korda toimuvasse talendiprogrammi valiti kümme andekat noort Euroopa filminäitlejat.Shooting Starsi raames korraldatakse väljavalitud näitlejatele kohtumised casting-agentide, produtsentide ja teiste filmimaailma võtmeisikutega ning neid tutvustatakse rahvusvahelisele filmitööstusele, ajakirjanikele ja Berliini festivali publikule. Programm kulmineerub 24. veebruaril festivali peasaalis toimuva piduliku galaga.

Pääru Oja on mänginud paljudes filmides ja telesarjades. 2018. aastal esilinastunud Islandi, Norra ja Eesti koostööfilmi „Mihkel“ eest nomineeriti ta Islandi filmiauhinnale Edda parima meesosatäitja kategoorias. 2019. aasta Eesti Filmi- ja Teleauhindadel kandideeris ta parima meesnäitleja auhinnale televisioonis telesarja „Lõks“ eest.
Pääru Oja on mänginud ka filmides „Luuraja ja luuletaja“ (rež. Toomas Hussar, 2016) ja „Põrgu Jaan“ (rež. Kaur Kokk, 2018).

2020. aastal jõuab kinoekraanidele Veiko Õunpuu „Viimased“, kus Oja kehastab peategelast. Samuti mängib ta tänavu esilinastuvas Lauri Randla debüütfilmis „Hüvasti NSVL!“ ja Jaak Kilmi lastefilmis „Jõulud džunglis“. Lisaks saab teda näha ka 2021. aastal kinodesse jõudvas Margus Paju lavastatud ajaloolises spioonipõnevikus „O2“.
Pääru rahvusvaheliste tööde hulgas on osalemine Soome, Iirimaa ja Belgia telesarjas „Cold Courage“ ja Soome mängufilmis „Helene“.
Pääru Oja töötab näitlejana Eesti Draamateatris ja on ka oma teatritööde eest võitnud mitmeid auhindu.

Lisaks Pääru Ojale osalevad tänavuses Shooting Stars programmis Bulgaaria näitlejanna Martina Apostolova, Victoria Carmen Sonne Taanist, prantslanna Zita Hanrot, Levan Gelbakhiani Gruusiast, Jonas Dassler Saksamaalt, Hollandi näitleja Bilal Wahib, Bartosz Bielenia Poolast, Joana Ribeiro Portugalist, Ella Rumpf Šveitsist. Kõik Shooting Stars osalejad on teinud ilma oma koduriikides ja ka rahvusvaheliselt tunnustatud filmides ning pälvinud mitmeid auhindu.

European Shootings Stars on vanim ja suurim Euroopas korraldatav noori näitlejaid tutvustav talendiüritus. Teiste seas on programmist osa võtnud tänaseks rahvusvaheliselt tuntud näitlejad nagu Carey Mulligan („Mudbound“), Alba Rohrwacher („Õnnelik Lazzaro“), Alicia Vikander („Tomb Raider“), Pilou Asbaek („Troonide mäng“), Riz Ahmed („Sistersi vennad“) jt.


Eesti näitlejatest on Shooting Starsi programmis varem osalenud Rea Lest (2019), Rain Tolk (2007) ja Maarja Jakobson (2006).

Shooting Stars programmi toetavad osalejariikide filmiinstituudid, kes on EFP partnerinstitutsioonid ning Euroopa Liidu programm Creative Europe – MEDIA.


Lisainfo

Eda Koppel
Eesti Filmi Instituudi turundusjuht
eda@filmi.ee
5203306

Kalender

Uudised

Aina Järvine kogupereanimatsioon „Bayala: maagiline teekond“ linastub Eesti kinodes märtsi lõpus

27. märtsil 2020 linastub Eesti kinodes „Bayala: maagiline teekond“. See on kogu perele loodud täispikk animafilm, mis põhineb Saksa mängufiguuride tootja Schleich’i ühel kuulsatest mänguasjade maailmadest ja mille tootjateks on Ulysses Filmproduktion (Saksa) and Fabrique d’Images (Luksemburg). Film, mille peamiseks sihtgrupiks on 5-12-aastased vaatajad, sisaldab eepilisi seiklusi, huumorit ja meelelahutust kogu perele. Film räägib sõprusest ja eneseotsimisest ning elulistest teemadest, nagu koostöö ja loodushoid. Kindlasti leidub filmis ka piisavalt naerukohti nii väikestele kui suurtele.
Loe lisa

„Sipsik“ tegi kinodes kosmilise avangu

Läinud nädalal esilinastunud uus animafilm “Sipsik” äratas ellu ja tõi suurele ekraanile ühe armastatuima Eesti laste raamatukangelase Sipsiku. Film tõi eellinastuste ja avanädalavahetuse jooksul kinosaalidesse kogunisti 50048 silmapaari, mida on rohkem kui ükski kodumaine perefilm seni saavutanud on.


Loe lisa