05.04.2017

Preemia dokumentaalfilmile „Teekond Ussinuumajani“

Liivo Niglase ja Priit Tenderi koostööna valminud dokumentaalfilm „Teekond Ussinuumajani“ võitis Bristolis (UK) toimunud 15. Kuningliku Antropoloogia Instituudi Filmifestivalil ( 29. märts – 1.aprill) ühe kahest peapreemiast - Basil Wrighti filmiauhinna. See auhind, mida antakse iga kahe aasta tagant, on loodud Bazil Wrighti auks, kes oli 1930ndate dokumentaalfilmi juhtfiguure Inglismaal. Auhind antakse etnograafilisi traditsioone järgivale filmile, mis kasutab üldinimlike teemade käsitlemisel innovaatilisi kunstilisi vahendeid.

Täpsem teave festivali kohta: https://raifilm.org.uk/

Lisainfo:
Kaie-Ene Rääk
Produtsent
Kontakt: 56488902

Kalender

Uudised

Märtsis jagatakse taas Eesti filmi- ja teleauhindu

24. märtsil jagatakse Nordea Kontserdimajas teist korda Eesti Filmi Instituudi poolt ellu kutsutud Eesti filmi- ja teleauhindu. Esmakordselt Eesti teleajaloos toimub auhinnagala otseülekanne kolmes telekanalis korraga – ETV-s, Kanal 2-s ja TV3-s. Konkursile saab töid esitada kuni 7. veebruarini.
Loe lisa

Algab konkurss Kultuurisõber 2017

Kultuuriminister Indrek Saar kuulutas esmaspäeval, 15. jaanuaril välja konkursi Kultuurisõber 2017. Nagu ikka, kuulub tunnustus eraisikutele, asutustele, ettevõtetele või organisatsioonidele, kes on kultuurivaldkonda aasta jooksul rahaliselt panustanud või olnud kultuurivaldkonnale toeks tegudes.
Loe lisa