27.03.2018

Riho Undi animafilm osaleb mainekatel festivalidel

Animafilm “Maria ja seitse pöialpoissi” linastub mainekatel filmifestivalidel Zagrebis ja Annecys. 2018. aastal stuudios Nukufilm valminud Riho Undi lühianimafilm on valitud mõlema auväärse festivali võistlusprogrammi.Ühele maailma vanimale, 1972. aastal ellu kutsutud Zagrebi festivalile oli esitatud üle 1800 filmi 76 riigist. Animaloojate Cannes’iks kutsutud Annecy festivalile oli esitatud 3000 filmi 89 riigist.

Riho Undi film jutustab vanast ja väärikast nunnast Mariast, kes on otsustanud täide viia oma noorpõlveunistuse. Ainsaks takistuseks tema teel on aga katkendlik, peaaegu olematu mälu. Maria kardab, et tema unelmate soov võib osutuda patuks.

Filmi muusikana on kasutatud Sir Anthony Hopkinsi valssi “And the Waltz Goes On”.

Film on toodetud stuudios Nukufilm ja seda rahastasid Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

Lisainfo:
Riho Unt
Režissöör
E-post: riho.unt@gmail.com
Mob: +37253448145

Kalender

Uudised

Soome-ugri filmifestival ootab filmitegijaid töötubadesse

Tänavu suvel toimub maalilisel Võrumaal juba kuuendat korda Soome-Ugri Filmifestival FUFF, kus lisaks filmiprogrammi nautimisele saab end harida mitmetes huvitavates töötubades. Oma ala professionaalide juhendamisel toimuvad stsenaristika, eksperimentaalfilmi, analoogfilmi ja anima ja eksperimentaalmuusika töötoad. Lisaks saab harjutada näitlemist ning õppida filmide monteerimist. Osalema on oodatud nii juba kogenud, kui alles esimesi samme tegevad filmihuvilised.
Loe lisa