24.04.2018

Riias annab koolituse Hollywoodi kinotööstuse õppejõud Dov Simens

Juuni alguses toimub Riias kolmepäevane filmikool „Hollywood Film School“, mille jooksul jagab õppejõud Hollywoodist – Dov Simens – kõigile huvitatuile oma teadmisi kinotööstusest.Simensi juures on õppinud sellised kino raskekaallased nagu Quentin Tarantino, Will Smith, Christopher Nolan, George Clooney ja mitmed teised.

Kursus kestab kolm päeva – esimesel ja teisel päeval tegeleb Simens šõubisnesi praktilise poolega – kuidas tehnilisest vaatepunktist filmi teha, kuidas planeerida eelarvet, produtseerida ning filmi levitada. Kolmandal päeval toimub networking-üritus, mille käigus Balti riikide parimad produtsendid ning filmilavastajad jagavad oma edulugusid, arutlevad kohaliku kinotööstuse ja selle väljakutsete üle ning kohandavad kursuse käigus õpitud teadmisi kohalikule turule.

Külalisesinejate seas on produtsent Aija Bērziņa (“Paradīze 89” („Paradiis 89“), “Es esmu šeit” („Mina olen siin“), “Ar putām uz lūpām” („Vahul huultega“), Sergejs Timoņins (“Kriminālās ekselences fonds” kommunikatsioonijuht), produtsent Kristians Alhimionoks („Svingeri“ („Svingerid“), „Nameja Gredzens“ („Paganate kuningas“), „Blēži” („Sulid“), leedu produtsent Zilvinas Naujokas ja teised.

Dov Simens on kursusi läbi viinud juba üle 30 aasta, jagades oma õpetusi nii neile, kes pole veel oma erialast karjääri kinotööstuses alustanud kui ka neile, kes juba sel alal tegutsevad. Simensi kursused on toimunud praeguseks juba rohkem kui 34. riigis. Õpilaste hulgas on ka Berliini filmifestivali direktor Dieter Koslick, kes käis kursusel Münchenis ning aasta hiljem kutsus Dovi Berliini esinema. Tunnustatud Raindance'i filmikool, mis edendab juba 25 aastat Suurbritannia kinotööstust, korraldades festivale, seminare ja andes välja Briti sõltumatu filmi auhinda, alustas oma tegevust just Dov Simensi filmikursusega.

Baltimaades leiab koolitus aset esimest korda.

„Hollywood Film School“ toimub Riias kinos Forum Cinemas 2. - 4. juunini.
Koolitus on inglise keeles, sünkroontõlge läti ja vene keelde.

Piletid saadaval Ekases: https://www.ekase.lv/lv/biletes/pasakumi/hollywood-film-school

Rohkem infot: http://filmschool.lv/

Teate edastas:
Katrin Maimik
siirijaviivi@gmail.com
+37256502721

Kalender

Uudised

Soome-ugri filmifestival ootab filmitegijaid töötubadesse

Tänavu suvel toimub maalilisel Võrumaal juba kuuendat korda Soome-Ugri Filmifestival FUFF, kus lisaks filmiprogrammi nautimisele saab end harida mitmetes huvitavates töötubades. Oma ala professionaalide juhendamisel toimuvad stsenaristika, eksperimentaalfilmi, analoogfilmi ja anima ja eksperimentaalmuusika töötoad. Lisaks saab harjutada näitlemist ning õppida filmide monteerimist. Osalema on oodatud nii juba kogenud, kui alles esimesi samme tegevad filmihuvilised.
Loe lisa