23.08.2019

Rohkelt auhinnatud lühifilm „Kolm päeva augustis“ linastub Balti keti aastapäeva puhul Läti Televisioonis

Madli Lääne lühifilm „Kolm päeva augustis“ linastub 24. augustil Läti Televisiooni kanalis LTV1, tähistades sellega 30 aasta möödumist Balti keti moodustamisest.1991.a. aasta pöördelistest sündmustest jutustav film on tutvustanud edukalt Eesti ajalooliselt olulist perioodi, olles osalenud rohkem kui 50 rahvusvahelisel festivalil 30 erinevas riigis. Film on võitnud 11 auhinda. Ees ootavad linastused Ukraina, Maroko, Jordaania, Tuneesia, Mehhiko, Inglismaa, Itaalia ja Hollandi filmifestivalidel.

Filmi „Kolm päeva augustis“ tunnustati Euroopa maineka meediaauhinna Civis Media Prize tiitliga parim mängufilm, samuti on film võitnud peapreemiad Valletta, Uppsala, Bostoni ja Ingolstadti filmifestivalidel. Publiku või eripreemiad on Madli Lääne film pälvinud Saksamaal, USA-s ja Liibanonis. Värske uudis Almaty rahvusvaheliselt filmifestivalilt tõi Madli Läänele parima naisrežissööri auhinna Kasahstanist. Filmi peaosatäitja Caroline Kruberg pärjati parima naisnäitleja preemiaga Peterhofi filmifestivalil Venemaal.

Produtsent Anneli Ahven rõõmustab, et filmi on just rahvusvaheliselt saatnud edu. „Tänu filmifestivalidel kohatud soojale vastuvõtule oleme saanud hea kontakti lähiriikide telekanalitega, nii et Läti Televisioon on alles esimene, kes filmi ka piiri taga ekraanile toob, mitmete teistega on läbirääkimised pooleli.“

Režissöör Madli Lääne on filmiga mitmel festivalil osalenud. „Pärast linastusi avastan end alati vastamast küsimustele Eesti ajaloost. Eriti soojalt on Saksa publik filmi vastu võtnud, eks see ole ka killuke nende endi minevikust. Üllatas suur tähelepanu Beirutis - tundus, et 90-ndate alguse Eesti lugu puudutab araabiamaid just praegu,“ jagab oma muljeid Lääne.

„Kolm päeva augustis“ räägib loo 11-aastasest Evast, kes veedab 1991. aasta pöördelised augustipäevad Tallinna paneelmajade vahel sõbrannadega mängides. Kui poliitiline olukord riigis muutub kuumaks, põrkab Eva hoovis kokku vene poisi Kiriga. Ees ootab midagi uut, nii Eestil kui ka Eval.

Filmi peaosas on Caroline Kruberg, teises peaosas on Dima Bespalov. Kõrvalrollides astuvad üles Maarja Jakobson, Indrek Ojari, Kersti Kreismann, Raivo E. Tamm ja Tatjana Kosmõnina.

Filmi stsenarist ja režissöör on Madli Lääne, operaator Lotta Kilian, kunstnikud Ketlin Kasar ja Tiiu-Ann Pello, kostüümikunstnik Mare Raidma ning helirežissöör Tanel Kadalipp. Filmi on produtseerinud Anneli Ahven ja Kopli Kinokompanii.

Filmi tootmist on toetanud Texase Ülikooli, BFM, Eesti Kultuurkapital, Austini filmifond ja ERR.


Filmi on Eestis võimalik jätkuvalt vaadata Telia videolaenutuse keskkonnas.


Lisainfo:
Anneli Ahven
Kopli Kinokompanii
anneli@kinokompanii.ee

Kalender

Uudised

Saare Arenduskeskus kutsus ellu Saarte Filmifondi

Saarte Filmifondi eesmärgiks on edendada eelkõige Saaremaal professionaalsete audiovisuaalsete teoste tootmist, tuua Saaremaale investeeringuid, reklaamida Saaremaad Eestis ja välismaal. Saarte Filmifond hakkab kaasrahastama Saaremaal ülesvõetavaid filme, telesarju, muusikavideosid, reklaame ja teisi filmiprojekte. Sihtrühmaks on filmitegijad Eestist ja mujalt, muuhulgas kohalikud ja rahvusvahelised filmitudengid ja -ühendused.
Loe lisa

Eesti dokumentaalfilm rahavaba maailma ehitamisest Tallinnas jõuab kinoekraanidele

Alates reedest, 13 septembrist  jõuab kino ARTIS ekraanile dokumentalistide Minna Hindi ja Meelis Muhu film „Jagada või mitte jagada“. Film jälgib kuidas Hollandist pärit Mark otsib võimalust elada väljaspool kapitalismi. Ta kutsub inimesi liituma Tallinnas tegutseva kogukonnaga, kus elatakse ilma rahata ning omavahel jagatakse oskusi, kogemusi, toitu ja armastust.
Loe lisa