03.05.2019

Sel pühapäeval valivad Euroopa noored oma lemmikfilmi

12-14-aastased filmihuvilised noored 34 riigi 55 linnas kogunevad 5. mail samaaegselt kinosaalidesse, et vaadata ja hinnata kolme Euroopa noortefilmi, mille hulgast selgub Euroopa Filmiakadeemia Noore Publiku Auhinna laureaat. Kinobuss ja Eesti Filmi Instituut kutsuvad noori Tallinna kinno Artis, et ühiselt valida Eesti publiku lemmikfilm. Täna on viimane päev oma nimi žüriiliikmena kirja panna.Euroopa Noore Publiku Auhinnale kandideerivad Norra ja Rootsi koostöös valminud muusikafilm "Bändipoisid" (Los Bando, rež. Christian Lo), Suurbritannia-Rootsi internaadikomöödia "Vana kooli tüübid" (Old Boys, rež. Toby MacDonald) ning mässumeelsest tüdrukust rääkiv Hollandi draama "Poksiplika" (Vechtmeisje, rež. Johan Timmers).

Vaadatud filmide üle arutletakse Just Filmi festivali juhi Mikk Granströmi eestvedamisel. Külla tuleb ka režissöör Anu Aun, kelle käe all on valminud lastefilm "Eia jõulud Tondikakul" ja noortefilm "Polaarpoiss". Seansside vaheajal on žüriis osalevatel noortel võimalus olla ühenduses oma eakaaslastega mujalt Euroopast ning esitada küsimusi filmide autoritele. Kui kõik filmid vaadatud, lisatakse Eesti publiku tulemused üleeuroopalise žürii otsusele. EFA Noore Publiku Auhind kuulutatakse välja Saksamaal Erfurdis, ülekannet auhinnatseremoonialt näeb aadressil yaa.europeanfilmawards.eu.

„See, et meie noored saavad koos eakaaslatega üle Euroopa möödunud kinohooaja parimat noortefilmi just Artise kinosaalis valida, on väga oluline, sest filmikunsti võimalused ja visuaalne keel on kättesaadavamad kui kunagi varem. Me oleme pidevalt ümbritsetud liikuvast infost ning selle keskelt on hea korraks kinosaali põgeneda, teha väike filmimaraton ja kolm filmi ära vaadata ning nende seast oma lemmikule hääl anda,“ ütles Eesti Filmi Instituudi filmi kirjaoskuse projektijuht Johannes Lõhmus. „Pühapäeval saab areneda nii kriitiline mõtlemine, filmimaitse kui ka eneseväljendusoskus, sest noored saavad kohe pärast oma filmi kinosaalis arvamust avaldada ja teiste žüriiliikmetega kaasa mõelda. Loodetavasti on peagi ka mõnel Eesti noortefilmil au Euroopa noorte lemmikuks kandideerida,“ lisas Lõhmus.

Veel on võimalus 12-14-aastastel noortel ühineda Eesti žüriiga, mille tööpäev on 5. mail kell 10-17.30. Selleks tuleb saata kiri osalemissoovi ja kontaktandmetega 3. mail aadressile noorpublik@kinobuss.ee. Üritus on kõigile registreeritud osalejatele tasuta. Kõik filmid linastuvad eestikeelsete subtiitritega. Vaata filmide kohta natuke rohkem siit: https://kinobuss.ee/yaa2019-kandideerivad-filmid/.

EFA Noore Publiku Auhind kuulub Euroopa Filmiakadeemia ametlike auhindade hulka. Selle valimist korraldavad Euroopa Filmiakadeemia ja EFA Productions, toetajaks on Mitteldeutsche Medienförderung. Linastuvate filmide jõudmist VoD platvormidele üle Euroopa toetab Euroopa Liidu Loov Euroopa MEDIA programm.

Eestis korraldavad EFA Noore Publiku Auhinna üritust MTÜ Kinobuss ja Eesti Filmi Instituut, toetab Tallinna Linna Spordi- ja Noorsooamet. Lisaks on partneriteks kino Artis, Laste- ja Noortefilmide Festival Just Film ning Punch Drinks.


Lisainfo:
Tiina Teras
noorpublik@kinobuss.ee
5571235

Kalender

Uudised

Eesti osalusega film valiti festivalile Venice Days

Vene-Eesti-Suurbritannia-Itaalia kaastootmisfilm, Ivan I. Tverdovsky „Konverents“ valiti Veneetsia filmifestivali kõrvalprogrammi Venice Days  (Giornate Degli Autori). „Konverents“ on režissööri neljas film. Tverdovsky varasemasse filmograafiasse kuuluvad teiste seas sellised festivali hitid nagu „Zooloogia“ (2016), millega ta võitis Karlovy Vary parima režissööri preemia ning „Jumpman“ (2018). Mõlemad filmid on jõudnud ka Eesti kinolinale.
Loe lisa