07.01.2020

Seminar „Dokumentaalfilmide rahvusvaheline levi ja müük“

Koolitusprogrammi Ice and Fire Docs raames toimub 21. jaanuaril Balti Filmi- ja Meediakoolis seminar, mis võtab vaatluse alla dokumentaalfilmide rahvusvahelise levi- ja müügivõimalused. Külas on prantsuse filmilevitaja Anaïs Clanet (Wide House). Lisaks jagavad oma kogemusi dokumentaalfilmide produtsendid Riho Västrik ja Marianna Kaat ning programmihankija Sergei Trofimov.Oodatud on kõik, kellele pakub huvi, kas ja kuidas töötada müügiagentide ja levitajatega, kuidas filmi parimal viisil rahvusvahelisel turul nähtavaks teha, jõuda festivalidele ja filmi müügini.

Ajakava:

14.00 - 14.20 Riho Västrik oma kogemusest filmide levitamisel ja dokumentaalfilmi "Surematu" Oscari-kampaaniast

14.20 - 14.40 Sergei Trofimov oma kogemusest Current Time TV programmihankijana

14.40 - 15.00 Marianna Kaat koostööst rahvusvaheliste levifirmadega

15.00 - 15.40 Paneelarutelu Filipp Kruusvalli modereerimisel

15.40 - 16.00 Kohvipaus

16.00 - 17.30 Anaïs Clanet ettekanne "How to work with a Sales Agent" + Q&A (inglise keeles)


Anaïs Clanet
 on olnud filmimaailmas tegev 2005. aastast. 2011. aastal asutas ta ettevõtte Wide House, mis keskendub dokumentaalfilmide müügile ja promotsioonile. Wide House'i kataloogis on eelkõige kinolevi potentsiaaliga filmid, millel on enamasti kultuuriline või sotsiaalne temaatika.
www.widehouse.org

Seminari korraldavad Eesti Dokumentalistide Gild, Eesti Filmi Instituut, Loov Euroopa MEDIA Eesti ja Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut.

Seminar on tasuta, kuid palume osaleda soovijatel eelregistreeruda 17. jaanuariks:
est.documentary@gmail.com

Kalender

Uudised

Aina Järvine kogupereanimatsioon „Bayala: maagiline teekond“ linastub Eesti kinodes märtsi lõpus

27. märtsil 2020 linastub Eesti kinodes „Bayala: maagiline teekond“. See on kogu perele loodud täispikk animafilm, mis põhineb Saksa mängufiguuride tootja Schleich’i ühel kuulsatest mänguasjade maailmadest ja mille tootjateks on Ulysses Filmproduktion (Saksa) and Fabrique d’Images (Luksemburg). Film, mille peamiseks sihtgrupiks on 5-12-aastased vaatajad, sisaldab eepilisi seiklusi, huumorit ja meelelahutust kogu perele. Film räägib sõprusest ja eneseotsimisest ning elulistest teemadest, nagu koostöö ja loodushoid. Kindlasti leidub filmis ka piisavalt naerukohti nii väikestele kui suurtele.
Loe lisa

„Sipsik“ tegi kinodes kosmilise avangu

Läinud nädalal esilinastunud uus animafilm “Sipsik” äratas ellu ja tõi suurele ekraanile ühe armastatuima Eesti laste raamatukangelase Sipsiku. Film tõi eellinastuste ja avanädalavahetuse jooksul kinosaalidesse kogunisti 50048 silmapaari, mida on rohkem kui ükski kodumaine perefilm seni saavutanud on.


Loe lisa