11.05.2017

Täna esilinastub kinos ARTIS värske dokumentaalfilm “Naine pildil”.

Mis saab, kui seguneb legendaarsete Eesti kunstnike looming ajas ja ruumis?

Filmi sünopsis:
Kunstnik Lauri Sillak aka Laurentsius alustab oma värske näituse maalimist tavatus kohas – tühjaksjäänud  puumajas Tallinna südalinnas. Majas, mis on kuulunud Eesti filmi- ja fotokunsti loojale Johannes Parikasele ja tema naisele Lillile.

Parikaste nimi oli esimeses Eesti Vabariigis tõeline tooniandja. Sellega seostusid Eesti esimese missivõistlus, riigimeeste prominentsed portreed ja kogu Eestimaa ülespildistamine. Parikaste salapärase elumaja seinad peidavad endas inimeste jälgi, kes omal ajal pildil olid ja kultuurkihtide alt paljastub tollane elu.

Ajastu tapeetidele ilmuvad kaasaegsete kaunitaride ja maailmakuulsate pesumodellide portreed, aga maja perenaise Lilli vaim on rahutu.

Tal on rääkimata üks lugu.

Režissöör: Priit Valkna
Operaator: Kristjan-Jaak Nuudi
Monteerija: Jaan Laugamõts
Produtsent: Pille Rünk

Filmi treiler:
https://www.youtube.com/watch?v=57ZD-OcZPUY

Fotod:
https://www.dropbox.com/sh/2bh78zs4mu0wnqy/AAAA8D3CdSnGmWeKFDoeu3lna?dl=0

Info seansside kohta:
http://www.kino.ee/Event/4172/

Täiendav info:
Pille Rünk, Produtsent, pille@allfilm.ee, 50 82 999

Kalender

Uudised

Kinodesse jõuab dokumentaalfilm Nõukogude lillelastest

1. juunil esilinastub kinos Sõprus režissöör Terje Toomistu pöörane ja kaasahaarav dokumentaalfilm “Nõukogude hipid”. Loo linastumise päev on omaaegsete hipide jaoks märgilise tähendusega, sest sel päeval tähistatakse lillelaste püha, mis on seotud sündmusega aastast 1971, mil tuhanded hipid arreteeriti KGB poolt. Samuti möödub sel aastal 50 aastat maailma hipiliikumise ajaloos märgilisest Armastuse Suvest. 
Loe lisa