11.05.2017

Täna esilinastub kinos ARTIS värske dokumentaalfilm “Naine pildil”.

Mis saab, kui seguneb legendaarsete Eesti kunstnike looming ajas ja ruumis?

Filmi sünopsis:
Kunstnik Lauri Sillak aka Laurentsius alustab oma värske näituse maalimist tavatus kohas – tühjaksjäänud  puumajas Tallinna südalinnas. Majas, mis on kuulunud Eesti filmi- ja fotokunsti loojale Johannes Parikasele ja tema naisele Lillile.

Parikaste nimi oli esimeses Eesti Vabariigis tõeline tooniandja. Sellega seostusid Eesti esimese missivõistlus, riigimeeste prominentsed portreed ja kogu Eestimaa ülespildistamine. Parikaste salapärase elumaja seinad peidavad endas inimeste jälgi, kes omal ajal pildil olid ja kultuurkihtide alt paljastub tollane elu.

Ajastu tapeetidele ilmuvad kaasaegsete kaunitaride ja maailmakuulsate pesumodellide portreed, aga maja perenaise Lilli vaim on rahutu.

Tal on rääkimata üks lugu.

Režissöör: Priit Valkna
Operaator: Kristjan-Jaak Nuudi
Monteerija: Jaan Laugamõts
Produtsent: Pille Rünk

Filmi treiler:
https://www.youtube.com/watch?v=57ZD-OcZPUY

Fotod:
https://www.dropbox.com/sh/2bh78zs4mu0wnqy/AAAA8D3CdSnGmWeKFDoeu3lna?dl=0

Info seansside kohta:
http://www.kino.ee/Event/4172/

Täiendav info:
Pille Rünk, Produtsent, pille@allfilm.ee, 50 82 999

Kalender

Uudised

Märtsis jagatakse taas Eesti filmi- ja teleauhindu

24. märtsil jagatakse Nordea Kontserdimajas teist korda Eesti Filmi Instituudi poolt ellu kutsutud Eesti filmi- ja teleauhindu. Esmakordselt Eesti teleajaloos toimub auhinnagala otseülekanne kolmes telekanalis korraga – ETV-s, Kanal 2-s ja TV3-s. Konkursile saab töid esitada kuni 7. veebruarini.
Loe lisa

Algab konkurss Kultuurisõber 2017

Kultuuriminister Indrek Saar kuulutas esmaspäeval, 15. jaanuaril välja konkursi Kultuurisõber 2017. Nagu ikka, kuulub tunnustus eraisikutele, asutustele, ettevõtetele või organisatsioonidele, kes on kultuurivaldkonda aasta jooksul rahaliselt panustanud või olnud kultuurivaldkonnale toeks tegudes.
Loe lisa