01.10.2019

Täna esilinastub Priit Pääsukese dokumentaalfilm Tõnis Mägist

Täna esmakordselt vaatajate ette jõudev dokumentaalfilm „Tõnis Mägi. Vaikus valguses“ portreteerib armastatud lauljat ja heliloojat, kelle muusikalisi ning vaimseid otsinguid režissöör Priit Pääsuke pea kuus aastat kaameraga jälgis.„Tõnis Mägi. Vaikus valguses“ on dokumentaalfilm Eesti muusika elavast legendist, kes ühegi kaasmaalase jaoks pikemat tutvustamist ei vaja. Tegemist on mehega, kes säras aastakümneid mitte ainult kodumaa vaid kogu kunagise Nõukogude Liidu rokitaevas ning kellest hiljem sai taasiseseisvumisaja suurim ja eesti rahvast kõige jõulisemalt ühendav laulik.

Läbi värvika elu mitmetahuliste keerdkäikude on Tõnis Mägi jõudnud äärmiselt põneva maailmatunnetuseni, millest on kantud ka tema looming. Film annab vaatajale võimaluse õige lähedalt piiluda helilooja salapärasesse maailma ning olla kaasreisijaks teekonnal, mis muusikut inspireerib. Me näeme, kuidas sünnivad tema laulud ja saame kuulda mismoodi autor ise oma loomingut lahti mõtestab. Igas loos peegeldub Tõnis Mägi isemoodi maailm, kajastuvad erinevad hetked tema elust ja Eesti kultuuriloost.

Sõna saavad ka Tõnis Mägi lähedased, teiste seas abikaasa Kärt Johanson, tütred Liidia ja Mirt, kolleeg Sven Grünberg ning põlisameeriklasest sõber Rupert Encinas ehk Lendav Kotkas.

„Selle filmi tegemine oli äärmiselt põnev protsess. Minu peamisteks inspiratsiooniallikateks olid Tõnise karismaatiline isiksus ja tema paeluvalt visuaalne muusika. Tänu Tõnise julgusele ennast avada, sai sellest siiras ja isiklik film, mis avab publikule täiesti uue tahu tema isiksusest,“ ütleb režissöör ise oma vastvalminud filmi kohta.

Filmi režissöör on Priit Pääsuke (mängufilm „Keti lõpp“, dokumentaalfilm „Impromptu“), operaator Mihkel Soe, toimetaja Anu Aun, stsenaariumi konsultant Berk Vaher, helirežissöörid Horret Kuus ja Henri Kuus ning tootja Luxfilm. Filmi tootmist toetasid Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital ja Eesti Rahvusringhääling.

Dokumentaalfilmi „Tõnis Mägi. Vaikus valguses“ pidulik esilinastub toimub teisipäeval, 1. oktoobril kell 19:00 Apollo Solarise kinos. Kohal on nii filmitegijad kui ka Tõnis Mägi. Esilinastusele on võimalik pileteid soetada Apollo Solarise kino kodulehelt.

Film jõuab kõikjal üle Eesti kinolevisse 4. oktoobrist.


Lisainfo ja pildid: http://klient.luxfilm.ee/VAIKUS_VALGUSES/


Heleri Michalski
5559 7131

Kalender

Uudised

Pääru Oja valiti talendiprogrammi European Shooting Stars

Pääru Oja (30) osaleb Berliini filmifestivali ajal (20.01.– 1.03.2020) toimuvas silmapaistvatele noortele näitlejatele suunatud programmis Shooting Stars, mille korraldaja on European Film Promotion. Tänavu 23. korda toimuvasse talendiprogrammi valiti kümme andekat noort Euroopa filminäitlejat.
Loe lisa

Mängufilm „Eia jõulud Tondikakul“ võitis Vilniuses parima lastefilmi auhinna.

Anu Auna koguperefilm „Eia jõulud Tondikakul“ võitis äsja lõppenud Vilniuse rahvusvahelisel laste- ja noortefilmide festivalil parima lastefilmi auhinna. Tegemist on Leedu suurima ja tähtsaima noorele kinopublikule suunatud filmifestivaliga, mis toimub tänavu juba 14-ndat korda ja leiab aset samaaegselt kuues linnas - Vilniuses, Kaunases, Siauliais, Penevezyses, Varenas ja Klaipedas. Festivali eesmärgiks on tuua leedu publikuni möödunud aasta laste- ja noortefilmide paremik kõikjalt üle maailma.
Loe lisa