04.12.2018

Tbilisi rahvusvahelisel filmifestivalil on fookuses Balti riigid

Eile õhtul avati pidulikult 19. Tbilisi rahvusvaheline filmifestival, mille fookuses on sel aastal Baltimaade filmikunst.Eesti, Läti ja Leedu 100. sünnipäeva tähistamiseks toob festival vaatajani ülevaatliku programmi, mille hulgas on nii mängufilme kui ka dokumentaalfilme. Eesti filmidest linastuvad Gruusia publikule ajaloolistel sündmustel põhinevad teosed “1944” (rež. Elmo Nüganen) ning “Risttuules” (rež. Martti Helde). Samuti fantaasiaküllane ning hulgaliselt auhindu võitnud mängufilm “November” (rež. Rainer Sarnet). Kaasaegsemaid teemasid kajastavatest filmidest jõuavad vaatajateni Vallo Toomla “Teesklejad” ning Maria Avdjuško “Tuliliilia”. Lisaks linastub Läti, Leedu, Eesti koostöös valminud dokumentaalfilm “Ajasillad” (rež. Kristine Briede, Audrius Stonys). Leedu filmiloomingust linastub mängufilm “Suve ellujääjad” (rež. Marija Kavtaradže), mis võitis just lõppenud Pimedate Ööde Filmifestivalil parima Balti filmi auhinna.

Filmitööstusele mõeldud programmi raames toimub paneel tutvustamaks Baltimaade filmitööstuse hetkeseisu ning võimalusi. Arutletakse ka soolise võrdõiguslikkuse teemadel Baltimaades ja mujal maailmas. Toimub Balti vastuvõtt, mille korraldajaks on kolme Eesti, Läti ja Leedu suursaatkonnad Tbilisis.

Festival toimub 03.12 – 09.12.2018 ning filme on kohal esitlemas režissöörid Martti Helde, Maria Avdjuško ning Eesti Filmi Instituudi juht Edith Sepp. Üritus toimub koostöös Kultuuriministeeriumi ning Eesti Filmi Instituudiga.


Festivali koduleht: https://www.tbilisifilmfestival.ge


Lisainfo:
Sigrid Saag
Eesti Filmi instituut
sigrid@filmi.ee
+372 5590 5777

Kalender

Uudised

Esilinastub portreefilm Toomas Edurist

Esmaspäeval, 22.aprillil esilinastub kinos Artis režissöör Ruti Murusalu portreefilm „Mees muinasjutust. Toomas Edur“, mille peategelaseks on tantsija, lavastaja ja Eesti Rahvusballeti kunstiline juht Toomas Edur.
Loe lisa