28.01.2020

Trieste kaasproduktsiooni foorumil pälvis autasu Eesti osalusega film

Trieste filmifestivali koostööfoorumi When East Meets West Itaalia–Balti arendusauhinnad anti välja 20. jaanuaril 2020. Üks auhinnasaajatest oli Eesti-Itaalia koostööprojekt „Bandiera rossa“. Teine võit läks Läti-Itaalia koostööfilmile. Auhinnafond oli 30 000 eurot.Balti-Itaalia arendusauhinnale pandi alus 2018. aasta novembris, et suurendada nelja riigi vahelist koostööd. Arendusauhinna eesmärgiks on rahastada Itaalia ja Balti riikide koostöös sündivate täispikkade mängu-, anima- ja dokumentaalfilmide arendust.

Tänavusse žüriisse kuulusid  Mariella Troccoli ja Chiara Fortuna Itaalia Kultuuriministeeriumist, Dita Rietuma Läti filmikeskusest, Edith Sepp Eesti Filmi Instituudist ja Rolandas Kvietkauskas Leedu Filmikeskusest.

Võidu pälvis kunstiline dokumentaal „Bandiera rossa“, mis kõnetab olulisi sotsiaalseid probleeme iroonia ning julgusega. Film sünnib Itaalia-Eesti koostöös. „Banriera rossa“ Eesti-poolne tootja on Exitfilm. Teine toetuse pälvinud projekt on Läti – Itaalia koostööfilm „Õed“ („Sisters“), mis räägib kahe lastekodus kasvanud õe eluteekonnast.


Lisainfo:
Edith Sepp
Eesti Filmi Instituudi juhataja
edith@filmi.ee

Kalender

Uudised

Auhinnatud kodumaine animafilm nüüd kõigile vaadatav

Eesti animafilm “Sounds Good” (rež. Sander Joon) on varasemalt rännanud enam kui neljakümnel festivalil. Muuhulgas on film jõudud sellistele olulistele animafestivalidele nagu Annecy, Go Short, Animateka ja GLAS. Lisaks on film pälvinud parima tudengianimatsiooni auhinna järgmistel festivalidel: Stuttgart, Fredrikstad, Kaboom ja Supertoon.
Loe lisa

„Sipsik“ liitus 100 000 klubiga

Kodumaine animafilm “Sipsik” on eileõhtuse seisuga kinodesse toonud juba üle 100 000 vaataja. See on järjekordne suursaavutus kodumaiste filmide jaoks – “Sipsik” on nimelt alles 10. Eesti film, mis liitus nn “100 000 klubiga”! Sellesse auväärt seltskonda kuuluvad filmid, mis on Eesti taasiseseisvumisajal kinoekraanide ette üle 100 000 silmapaari meelitanud.
Loe lisa