28.01.2020

Trieste kaasproduktsiooni foorumil pälvis autasu Eesti osalusega film

Trieste filmifestivali koostööfoorumi When East Meets West Itaalia–Balti arendusauhinnad anti välja 20. jaanuaril 2020. Üks auhinnasaajatest oli Eesti-Itaalia koostööprojekt „Bandiera rossa“. Teine võit läks Läti-Itaalia koostööfilmile. Auhinnafond oli 30 000 eurot.Balti-Itaalia arendusauhinnale pandi alus 2018. aasta novembris, et suurendada nelja riigi vahelist koostööd. Arendusauhinna eesmärgiks on rahastada Itaalia ja Balti riikide koostöös sündivate täispikkade mängu-, anima- ja dokumentaalfilmide arendust.

Tänavusse žüriisse kuulusid  Mariella Troccoli ja Chiara Fortuna Itaalia Kultuuriministeeriumist, Dita Rietuma Läti filmikeskusest, Edith Sepp Eesti Filmi Instituudist ja Rolandas Kvietkauskas Leedu Filmikeskusest.

Võidu pälvis kunstiline dokumentaal „Bandiera rossa“, mis kõnetab olulisi sotsiaalseid probleeme iroonia ning julgusega. Film sünnib Itaalia-Eesti koostöös. „Banriera rossa“ Eesti-poolne tootja on Exitfilm. Teine toetuse pälvinud projekt on Läti – Itaalia koostööfilm „Õed“ („Sisters“), mis räägib kahe lastekodus kasvanud õe eluteekonnast.


Lisainfo:
Edith Sepp
Eesti Filmi Instituudi juhataja
edith@filmi.ee

Kalender

Uudised

EFI jagas välja mängufilmide tootmisrahad

Eesti Filmi Instituut (EFI) jagas 2020. aasta esimeses tootmistoetuste voorus kodumaistele mängufilmidele kogu aasta tootmistoetused, mille said kolm mängufilmi. Eelarve vähesuse tõttu makstakse tootmistoetused välja kahes etapis – kokku 990 000 eurot sellel aastal ning 800 000 eurot järgmisel. EFI andis ka 320 000 euro eest toetusi mängu- ja dokumentaalfilmidele, mille juures on Eesti tootjatel vähemuskaastootmise osalus.

Loe lisa