06.03.2020

Ülo Pikkovi lühifilmi „Kilpkonn ja jänes“ rahvusvaheline esilinastus toimub 50. Tampere filmifestivalil

Ülo Pikkovi lühifilm „Kilpkonn ja jänes“ valiti Tampere filmifestivali rahvusvahelisse võistlusprogrammi. Animeeritud dokumentaalfilm räägib isikliku loo emast ja pojast ning võidujooksust raske haigusega, millele tuleb alla anda.„„Kilpkonn ja jänes“ on väga puudutav ja mõtlemapanev film, mis läbi eksperimentaalse ja loova vormi jutustab isiklikku lugu, millel on samas tugev üldistusjõud. See on suurepärane näide nii anima- kui dokumentaalfilmi žanri teineteist täiendavast ja võimendavast mõjust kui ka autori julgusest lubada vaatajal osa saada väga personaalsest läbielamisest,“ kirjeldab filmi Eesti Filmi Instituudi dokumentaalfilmide ekspert Filipp Kruusvall.  

Tampere filmifestival on üks viiest lühifilmifestivalist maailmas, mis on tunnustatud Rahvusvahelise Filmiprodutsentide Liitude Föderatsiooni (FIAPF) poolt. Sel aastal 50. korda toimuva festivali rahvusvahelisse võistlusprogrammi esitati üle 4000 filmi. Lõppvalikusse pääses 60 filmi 45 riigist. Tampere filmifestivali rahvusvahelisse võistlusprogrammi valitud filmid kandideerivad EFA, Oscari ja BAFTA auhindade nominatsioonidele.

„Kilpkonn ja jänes“ esilinastus DocPoint Tallinn 2020 avafilmina ning režissöör Ülo Pikkov pälvis festivalilt ka noore dokumentalisti preemia. Filmi valmimist toetasid Eesti Filmi Instituut, Kultuurkapital ja Soome telekanal YLE. Filmi tootja on Silmviburlane OÜ.


Lisainfo:

Ülo Pikkov
ylo@silmviburlane.ee
+372 56 484 693

Kalender

Uudised

Eesti Kultuurkapitali nõukogu pöördumine ja erimeetmed kriisi leevendamiseks

Eristipendium

Et säilitada raskustesse sattunud loome- ja spordiinimeste tegevus ka viirusepuhangust tingitud kriisis, kehtestas Kultuurkapitali nõukogu eriolukorra kehtimise ajaks meetme, millega on sihtkapitalidel ja maakondlikel ekspertgruppidel õigus eraldada ka jaotuste vahelisel ajal omal algatusel eristipendiume valdkonna ja/või maakonna tunnustatud loome- ja spordiinimestele loomingulise või sportliku tegevuse säilitamiseks. Ekspertgruppide eristipendiumi piirmääraks on kuni 500 eurot ning sihtkapitalidel kuni 2000 eurot.
Loe lisa

Auhinnatud kodumaine animafilm nüüd kõigile vaadatav

Eesti animafilm “Sounds Good” (rež. Sander Joon) on varasemalt rännanud enam kui neljakümnel festivalil. Muuhulgas on film jõudud sellistele olulistele animafestivalidele nagu Annecy, Go Short, Animateka ja GLAS. Lisaks on film pälvinud parima tudengianimatsiooni auhinna järgmistel festivalidel: Stuttgart, Fredrikstad, Kaboom ja Supertoon.
Loe lisa