01.03.2024

Uued 1-minutilised filmid teemal „AI=TA“ läksid töösse

Eesti Filmi Instituut korraldas viiendat korda kõiki filmiliike haarava 1-minutiliste lühifilmide konkursi teemapüstitusega „AI=TA“ ning konkursile laekus nõuetekohaselt vormistatult 62 ideekavandit ning välja valiti 15 toetust saavat algatust (tähestikulises järjekorras):„Ai-ai-ai“, autor: Anti Naulainen
„Fotoalbum“, autor: Joosep Ehasalu
„Garanteeritud AI-TA“, autorid:  Rene Katsev / teostaja: Robert Raska Ly
„Ideaalne mälupilt“, autor: Edina Csüllog
„Ikkagi inimene? “, autor: Andres Tarto, Helmut Jänes
„KKK“, autor: Grete Kaio
„Kollane meloodia“, autor: Hille Karm
„Oomen“, autorite meeskond: Ranno Kasemaa, Marko Lillemägi, Liina Särkinen
„SOS“, autor: Sten Toom
„Teekond“, autor: Maria Uppin
„Tehis-Arno“, autorite meeskond: Liina Särkinen, Ranno Kasemaa, Marko Lillemägi
„Tühimik“, autorite meeskond: Ranno Kasemaa, Marko Lillemägi, Liina Särkinen
„Üks helin meil helises rinna sees”, autor: Teresa Baroet
„uued p(r)illid“, autor: Kristiina Iilane
„Vaas“, autor: Riho Unt

Žürii liikmetena kogunesid Eesti Filmi Instituudi eksperdid - filmipädevuse arendaja Mikk Rand, animafilmide ekspert Peep Pedmanson, filmiturunduse spetsialist Sigrid Saag ja pärandifilmide spetsialist Triinu Keedus. Ideekavandite esitajad olid žüriile anonüümsed kuni lõpliku valiku väljakuulutamiseni.

Traditsioon on ja toimib, ning eesmärk on luua teravaid, täpseid ja toredaid üheminutifilme, millest igaüks on justkui lühike nägemuslik haiku – kindla pikkusega, kuid püstitatud teemaarenduses vaba. Filmitegijad on lühiformaadi hästi omaks võtnud ja rõõmustav on ideede avalikustamisel autoritena avastada nii verivärskeid filmiprofessionaale kui ka kogenud meistreid. Komisjon tõdes, et tegijatel on erinäolised ja huvitavad ideed, kaetud on erinevad filmiliigid ja oodata on visuaalset eksperimenteerimist. Esile tõusid just need filmiprojektid, mille ideekavandite lugemisel tuli selgelt välja süntees ning oli arusaadav mida tehakse ning kuidas plaanitut saavutatakse.

Valmivaid lühifilme kasutatakse hariduslikel eesmärkidel näiteks koolitunnis visuaalõppematerjalina arutelude püstitamiseks ja lahendamiseks ning väljundiks saab olema nii kino, tele-eeter kui sotsiaalmeedia. Juba praeguseks valminud 1-minutifilmid on vabalt kättesaadavad voogedastusplatvormidelt – näiteks Arkaader.ee.

1-minutilise filmi eelarveline toetus tegijale on 1200 eurot ning filmid peavad valmis olema hiljemalt 1.juuniks 2024.


Lisainfo:
Mikk Rand
Filmipädevuse ekspert
mikk@filmi.ee
510 0048

Kalender

Uudised

BFM-i lühifilm “Viivis” võistleb Sony Future Filmmaker Awardsil

Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudis (BFM) režissööriks õppiva Elis Rumma lühifilm “Viivis”, on nomineeritud Sony Future Filmmaker auhinnale. SFF Awards on Creo ja Sony poolt korraldatav võistlusprogramm, kus auhinnatakse lühifilme kuues kategoorias. "Viivis" kandideerib mängufilmide kategoorias.
Loe lisa

Anna Hintsi ja Tushar Prakashi uus lühimängufilm “Sannapäiv” esilinastub Cannes’i filmifestivali Kriitikute nädalal

Režissööride Anna Hintsi ja Tushar Prakashi uus lühimängufilm "Sannapäiv" valiti esilinastuma Cannes’i filmifestivali La Semaine de la Critique’i (Kriitikute nädal) eriprogrammis. Suitsusauna intiimses rüpes meestevahelisi suhteid vaatlev "Sannapäiv" on esimene Eesti film, mis eksklusiivsesse ja ülitiheda konkursiga Kriitikute nädala eriprogrammi valiti.
Loe lisa