25.11.2019

Vladimir Loginovi „Prazdnik“ esilinastub PÖFFil

Vladimir Loginovi dokumentaalfilmi „Prazdnik“ esilinastus toimub täna, 25. novembril 23. Tallinna Pimedate Ööde filmifestivali Balti filmide võistlusprogrammis.Juba enam kui 15 aastat toimub Maardu linnas Sorotšintsõ laat, mis saanud nime Nikolai Gogoli jutustuse järgi. Laata külastab igal aastal üle 15 000 inimese. Maardus toimuv sügislaat on suurim Ukraina-teemaline laat väljaspool Ukrainat ja on kantud isegi Ukraina rekordite raamatusse.

Sorotšintsõ laat näitab elu tema variatsioonides ning ettearvamatuses. Gogoli teoste peategelased on toodud tänapäeva nende lummavas absurdsuses ning nad sobituvad siia hästi. Lapsed tantsimas täiskasvanulike pop-lugude saatel, tüdrukud kandmas eksootilisi kleite, et saada Miss Maarduks, mehed mängimas ilueksperte, Gogoli kostüümi riietatud näitleja vestlemas vaid päheõpitud fraasidega, lisaks tänapäevased versioonid rahvalauludest ning Ukraina ja Balti riikide rahvarõivad. Püüdlused säilitada oma rahvuskultuuri ja selle sümboleid võivad viia veidrate tulemusteni.

„Prazdniku“ ülesehitus sarnaneb kirjandusteosele, kus erinevad lood põimuvad üksteisega. Dokumentaalfilmis uuritakse, kas ilu võib olla mõõdetav ning püütakse mõtestada iludusvõistluste fenomeni tänapäeva kontekstis. Filmi kulminatsiooniks on iludusvõistlus.

„Prazdnik“ on Vladimir Loginovi teine täispikk dokumentaalfilm. Tema esimene täispikk film „Sipelgapesa“ esilinastus Vision Du Reel dokumentaalfilmide festivalil 2015. aastal ja sai Eesti kinodes üle 4300 vaataja.

Filmi „Prazdnik“ produtsent on Volia Chajkouskaya ning filmi tootjad Volia Films ja Anthill Film. Dokumentaalfilmi valmimist on toetanud Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurikapital.

„Prazdnik“ esilinastub täna, 25. novembril kell 21.30 Coca-Cola Plazas. Esilinastusel on kohal filmi meeskond.


Lisainformatsioon ning filmi treiler:
http://voliafilms.com/filmography/post-production/prazdnikVolia Chajkouskaya
Produtsent
voliafilms.com
+372 5781 1727

Kalender

Uudised

Eesti filmid Annecy animafestivalil

Eesti on Annecy rahvusvahelisel animafilmide festivalil, mis toimub 15.– 30. juunini 2020, esindatud kolme filmiga. Täispikkade animafilmide võistlusprogrammis linastub „Vanamehe film“. Lühifilmide põhivõistlusprogrammi valiti Kaspar Jancise „Kosmonaut“. Tudengifilmide võistlusprogrammis osaleb Eesti Kunstiakadeemias valminud Pablo Nicolas Martínez Ballaríni „The Piece of Tail in the Mouth of the Snake that Bites Its Own Tail“.
Loe lisa