Eesti, Soome, Läti ühine regionaalprojekt „North Star Film Alliance“ (NSFA) toimub kolme organisatsiooni koostöös – Eesti Filmi Instituut (juhtpartner), Helsingi linn ja Läti linnavalitsus. Kaaspartneriteks on Business Finland, Läti Riiklik Filmikeskus (National Film Centre of Latvia) ja Läti Filmiteenuste Produtsentide Liit (Film Services Producers Association of Latvia). Projekti rahastab Euroopa Regionaalarengu Fondi alla kuuluv Interreg Central Baltic toetusskeem 82,47% ulatuses.

Projekti peaeesmärk on välja töötada kolme riigi jaoks ühtne turundusstrateegia regiooni filmitoetuste võimaluste, võttepaikade ja audiovisuaalvaldkonna tutvustamiseks väljaspool Euroopa Liitu ja Euroopa vabakaubanduspiirkonda kuuluvaid riike, et suurendada audiovisuaalsektori VKEde eksporti uutele turgudele. Projekti sihtturud on Põhja-Ameerika, Jaapan, Lõuna-Korea, Hiina ja Venemaa.

Mõõdetava tulemusena on 2021. aasta lõpuks piirkond meelitatud rohkem välismaiseid filmitootjaid ja vähemalt 65 piirkonna filmitootmisvaldkonna VKEd on saanud kasu rahvusvahelise projekti teenindamisest.

 

Projekti periood 1.05.2018 – 28.10.2021

Projekti kogueelarve on 2 013 453,36 eurot.

 

Kontakt: Ettie Mikita, NSFA projektijuht, ettie@nsfa.film

Projekti koduleht: https://www.northstarfilmalliance.com/

 

 

 

 

 

 

Kalender

Uudised

„Päikeseaeg“ võitis Beldocsil parima rahvusvahelise filmi auhinna

Liis Nimiku dokumentaalfilm „Päikeseaeg“ võitis Serbia dokumentaalfilmide festivalil Beldocs parima rahvusvahelise filmi auhinna. Film konkureeris rahvusvahelises võistlusprogrammis ning žürii põhjendas oma valikut sõnadega: „Liis Nimik loob tundliku hoole ja täpse kadreeringuga õrna, kuid magneetiliselt elava maailma, mis on laetud peaaegu animistliku jõuga, kulgedes läbi aastaaegade ja läbi Eesti maaelu igapäevarütmide.“
Loe lisa