Eesti, Soome, Läti ühine regionaalprojekt „North Star Film Alliance“ (NSFA) toimub kolme organisatsiooni koostöös – Eesti Filmi Instituut (juhtpartner), Helsingi linn ja Läti linnavalitsus. Kaaspartneriteks on Business Finland, Läti Riiklik Filmikeskus (National Film Centre of Latvia) ja Läti Filmiteenuste Produtsentide Liit (Film Services Producers Association of Latvia). Projekti rahastab Euroopa Regionaalarengu Fondi alla kuuluv Interreg Central Baltic toetusskeem 82,47% ulatuses.

Projekti peaeesmärk on välja töötada kolme riigi jaoks ühtne turundusstrateegia regiooni filmitoetuste võimaluste, võttepaikade ja audiovisuaalvaldkonna tutvustamiseks väljaspool Euroopa Liitu ja Euroopa vabakaubanduspiirkonda kuuluvaid riike, et suurendada audiovisuaalsektori VKEde eksporti uutele turgudele. Projekti sihtturud on Põhja-Ameerika, Jaapan, Lõuna-Korea, Hiina ja Venemaa.

Mõõdetava tulemusena on 2021. aasta lõpuks piirkond meelitatud rohkem välismaiseid filmitootjaid ja vähemalt 65 piirkonna filmitootmisvaldkonna VKEd on saanud kasu rahvusvahelise projekti teenindamisest.

 

Projekti periood 1.05.2018 – 28.10.2021

Projekti kogueelarve on 2 013 453,36 eurot.

 

Kontakt: Ettie Mikita, NSFA projektijuht, ettie@nsfa.film

Projekti koduleht: https://www.northstarfilmalliance.com/

 

 

 

 

 

 

Kalender

Uudised

Kaks Eesti filmi linastuvad 43. Moskva rahvusvahelisel filmifestivalil

Tänavuse Moskva rahvusvahelisel filmifestivalil linastuvad kaks Eesti osalusega debüütfilmi. PÖFFi, Tromsö ja Clevelandi kavades linastunud Lauri Randla komöödia „Hüvasti, NSVL“ ja Peeter Rebase romantiline põnevik „Firebird“, mille maailma esilinastus toimus tänavu märtsis Londoni vanimal LGBTQ+ filmifestivalil BFI Flare. Mõlemad filmid on valitud Moskva festivaliprogrammi „Russian Trace“. 


Loe lisa

Rein Raamatu juubelinädal tõi üle 10 000 virtuaalse külastaja

Märtsis tähistas Eesti Animatsiooni Liit Rein Raamatu juubelinädalat virtuaalsete kinoseanssidega. Lisaks oli Eesti Joonisfilmi rajaja looming fookuses Eesti olulisematel voogedastusplatvormidel. Nädala vältel leidsid vanameistri filmid virtuaalruumis tee rohkem kui 10 000 silmapaarini. 


Loe lisa