EV100 draamasari

Eesti Vabariik 100 telesarjade konkursile laekunud 27 projekti hulgast valiti välja 4, mis said 5000 eurot stsenaariumi kirjutamise toetust. 31. oktoobril 2016 valitakse välja üks draamasari, mis läheb tootmisse.

"1939" taga on menufilmi "1944" meeskond - produtsent Kristian Taskale ja režissöör Elmo Nüganenile on kirjutajana abiks kirjanik Tiit Aleksejev. Seriaal on poliitiline spioonipõnevik Eesti ajaloolistest sündmustest 1939. aastal, kus kõrgeima panuse, Eesti omariikluse peale hakkavad mängima Eesti, Vene ja Saksa salateenistused.

“Dharmahäkker” räägib inimese identiteediprobleemidest ja küber-Eestist aastal 2035, mil läheb ühtäkki kaotsi globaalse suurfirma eestlasest juht. Otsingud viivad läbi tulevikuvisiooni Eestist ja selle elanikest. Projekti taga on mitmed kultuurimaastikul tuntud jõud nagu Peeter Jalakas, Peeter Laurits, Taavi Eelmaa ja Tarmo Jüristo. Produtsendid on Allfilm ja Von Krahli teater.

“Hansapank” kõneleb üleminekuajast 1990. aastate värskes Eesti Vabariigis ning vastloodud Hansapanga tõusust ja langusest. Tol perioodil toimunud ajalooliste sündmuste foonil rullub lahti inimlik draama, mille osalistel tuleb pidevalt ümber hinnata nii valuutakursse kui isiklikke väärtushinnanguid. Projekti autor on Eero Epner ja tootjad Kopli Kinokompanii ning teater NO99.

Lastele mõeldud draamasari “Arabella” põhineb sarnaselt 1983. aastal tehtud Peeter Simmi filmile Aino Perviku populaarsel lasteraamatul, aga mitmed süžeeliinid on kaasajastatud, mis võimaldab selle loo kaudu rääkida elu püsiväärtustest ja pakkuda moraali kõrval ka meelelahutust. Kopli Kinokompanii projekti autor on Lauri Lippmaa.

Draamasarja žüriisse kuuluvad Margus Kasterpalu (Eesti Vabariik 100 juhtrühm), Edith Sepp (Eesti Filmi Instituudi juhataja), Mart Normet (ERRi meelelahutussaadete toimetuse juhataja), Toomas Luhats (Elioni hankejuht) ja Tristan Priimägi (Sirbi filmitoimetaja).

Kalender

Eesti Vabariik 100 draamasarja tootmine
23.05.2017

Eesti Filmi Instituut (EFI) kuulutab välja Eesti Vabariik 100 draamasarja tootmistaotluste vooru, kuhu saavad taotluse esitada kõik EV100 arendusetapi läbinud draamasarja projektid. Tootmistaotluste esitamise tähtaeg on 23. mai 2017.
Loe lisa

Uudised