1. “Eesti Gootika“

Eesti gootika on universum, mis on korraga nii arhetüüp, absurd kui ka nihestatud reaalsus – ilu kui jubedus ühekorraga.

Kestus: 75 min

Filmitootmisettevõte: Film Tower Kuubis
Produtsent: Margus Õunapuu
Rezhissöör: Ervin Õunapuu
Stsenarist: Ervin Õunapuu

Arendusperiood: märts - juuni 2010

Filmi tootmise eelarve: 1 700 000
EFSilt tootmiseks planeeritud: 1 470 000
Arendustöö eelarve: 60 060
EFSilt arenduseks planeeritud: 30 000


2. “Imeline Eesti“

Imeline Eesti on tore väikeriik, kuhu tahetakse elama tulla erinevatest galaktikatest. Meie armees on kajakate ründesalk, eestlane on maailma esimese inimesena ujumas ümber maailma ja kohe toimuvad Tallinnas ülima kannatamise maailmameistrivõistlused. Suurem osa inimesi Imelises Eestis on homoseksuaalsed ja heteroid kiusatakse taga. Mati ja Pille on ühed heterotest, kes armastavad teineteist ja peavad elama pidevas varjamises. Peale ebaõnnestunud salajast pulma nuputavad nad välja ja viivad läbi plaani, kuidas kannatamise MMi ära kasutades muuta Imelise Eesti ühiskonna arvamust rõhutud vähemusest ja panna homod, heterod ja tulnukad elama sõbralikult käsikäes.

Kestus: 86 min

Filmitootmisettevõte: Kopli Kinokompanii
Produtsent: Kaspar Kaljas
Rezhissöör: Paul Aguraiuja
Stsenarist: Paul Aguraiuja

Arendusperiood: märts - juuni 2010

Filmi tootmise eelarve: 2 250 000
EFSilt tootmiseks planeeritud: 1 500 000
Arendustöö eelarve: 47 000
EFSilt arenduseks planeeritud: 30 000


3. “Maa ründab!“

Tšehhi teleajakirjanik teeb dokumentaalfilmi vähemusrahvustest. Eestis kohtub ta mittekodanikust noormehega, kelle elu on purustanud ksenofoobsed eelarvamused ning õnnetu armastus kohaliku neiuga. Filmise käigus selgub, et noormees ei olegi tavaline muulane, vaid hoopis planeedilt Ruffia saabunud asukate järeltulija.

Kestus: 90 min

Filmitootmisettevõte: Allfilm
Produtsent: Piret Tibbo-Hudgins
Rezhissöör: Andrew Bond
Stsenaristid: Jelena Grigorjeva-Pazilina, Andrew Bond

Arendusperiood: detsember 2009 – oktoober 2010

Filmi tootmise eelarve: 3 520 000
EFSilt tootmiseks planeeritud: 1 470 000
Arendustöö eelarve: 375 900
EFSilt arenduseks planeeritud: 30 000
EFS ei toimeta koduleheküljel avaldatavaid filmitootmisettevõtjate esitatud materjale. Kõik õigused kuuluvad toetustaotluse esitajale.

Kalender

Uudised

Eesti Filmi Instituut jagas välja aasta esimesed toetused

2019. aasta esimeses tootmistoetuste ning vähemuskaastootmiste taotlusvoorus jagas Eesti Filmi Instituut (EFI) välja 1,32 miljonit eurot. Teiste seas said rahastuse nii spioonilugu, mille peaossa võib oodata Priit Võigemasti, kui Läti-Eesti koostööna valmiv lastefilm.
Loe lisa

Eesti filmid taas Berliinis

Eesti on tänavusel Berliini filmifestivalil esindatud mitme projektiga. "Lotte ja kadunud lohed" teeb rahvusvahelise esilinastuse laste- ja noortefilmide programmis Generation. Filmil "Eia jõulud Tondikakul" on Berliinis kaks turulinastust. Berlinale punasel vaibal astub üles Eesti näitlejanna Rea Lest, kes on valitud Berlinale Shooting Stars talendiprogrammi. Berliini filmifestival toimub 7.-17. veebruarini.
Loe lisa