1. “Eesti Gootika“

Eesti gootika on universum, mis on korraga nii arhetüüp, absurd kui ka nihestatud reaalsus – ilu kui jubedus ühekorraga.

Kestus: 75 min

Filmitootmisettevõte: Film Tower Kuubis
Produtsent: Margus Õunapuu
Rezhissöör: Ervin Õunapuu
Stsenarist: Ervin Õunapuu

Arendusperiood: märts - juuni 2010

Filmi tootmise eelarve: 1 700 000
EFSilt tootmiseks planeeritud: 1 470 000
Arendustöö eelarve: 60 060
EFSilt arenduseks planeeritud: 30 000


2. “Imeline Eesti“

Imeline Eesti on tore väikeriik, kuhu tahetakse elama tulla erinevatest galaktikatest. Meie armees on kajakate ründesalk, eestlane on maailma esimese inimesena ujumas ümber maailma ja kohe toimuvad Tallinnas ülima kannatamise maailmameistrivõistlused. Suurem osa inimesi Imelises Eestis on homoseksuaalsed ja heteroid kiusatakse taga. Mati ja Pille on ühed heterotest, kes armastavad teineteist ja peavad elama pidevas varjamises. Peale ebaõnnestunud salajast pulma nuputavad nad välja ja viivad läbi plaani, kuidas kannatamise MMi ära kasutades muuta Imelise Eesti ühiskonna arvamust rõhutud vähemusest ja panna homod, heterod ja tulnukad elama sõbralikult käsikäes.

Kestus: 86 min

Filmitootmisettevõte: Kopli Kinokompanii
Produtsent: Kaspar Kaljas
Rezhissöör: Paul Aguraiuja
Stsenarist: Paul Aguraiuja

Arendusperiood: märts - juuni 2010

Filmi tootmise eelarve: 2 250 000
EFSilt tootmiseks planeeritud: 1 500 000
Arendustöö eelarve: 47 000
EFSilt arenduseks planeeritud: 30 000


3. “Maa ründab!“

Tšehhi teleajakirjanik teeb dokumentaalfilmi vähemusrahvustest. Eestis kohtub ta mittekodanikust noormehega, kelle elu on purustanud ksenofoobsed eelarvamused ning õnnetu armastus kohaliku neiuga. Filmise käigus selgub, et noormees ei olegi tavaline muulane, vaid hoopis planeedilt Ruffia saabunud asukate järeltulija.

Kestus: 90 min

Filmitootmisettevõte: Allfilm
Produtsent: Piret Tibbo-Hudgins
Rezhissöör: Andrew Bond
Stsenaristid: Jelena Grigorjeva-Pazilina, Andrew Bond

Arendusperiood: detsember 2009 – oktoober 2010

Filmi tootmise eelarve: 3 520 000
EFSilt tootmiseks planeeritud: 1 470 000
Arendustöö eelarve: 375 900
EFSilt arenduseks planeeritud: 30 000
EFS ei toimeta koduleheküljel avaldatavaid filmitootmisettevõtjate esitatud materjale. Kõik õigused kuuluvad toetustaotluse esitajale.

Kalender

Uudised

Pääru Oja valiti talendiprogrammi European Shooting Stars

Pääru Oja (30) osaleb Berliini filmifestivali ajal (20.01.– 1.03.2020) toimuvas silmapaistvatele noortele näitlejatele suunatud programmis Shooting Stars, mille korraldaja on European Film Promotion. Tänavu 23. korda toimuvasse talendiprogrammi valiti kümme andekat noort Euroopa filminäitlejat.
Loe lisa

Mängufilm „Eia jõulud Tondikakul“ võitis Vilniuses parima lastefilmi auhinna.

Anu Auna koguperefilm „Eia jõulud Tondikakul“ võitis äsja lõppenud Vilniuse rahvusvahelisel laste- ja noortefilmide festivalil parima lastefilmi auhinna. Tegemist on Leedu suurima ja tähtsaima noorele kinopublikule suunatud filmifestivaliga, mis toimub tänavu juba 14-ndat korda ja leiab aset samaaegselt kuues linnas - Vilniuses, Kaunases, Siauliais, Penevezyses, Varenas ja Klaipedas. Festivali eesmärgiks on tuua leedu publikuni möödunud aasta laste- ja noortefilmide paremik kõikjalt üle maailma.
Loe lisa