1. “Eesti Gootika“

Eesti gootika on universum, mis on korraga nii arhetüüp, absurd kui ka nihestatud reaalsus – ilu kui jubedus ühekorraga.

Kestus: 75 min

Filmitootmisettevõte: Film Tower Kuubis
Produtsent: Margus Õunapuu
Rezhissöör: Ervin Õunapuu
Stsenarist: Ervin Õunapuu

Arendusperiood: märts - juuni 2010

Filmi tootmise eelarve: 1 700 000
EFSilt tootmiseks planeeritud: 1 470 000
Arendustöö eelarve: 60 060
EFSilt arenduseks planeeritud: 30 000


2. “Imeline Eesti“

Imeline Eesti on tore väikeriik, kuhu tahetakse elama tulla erinevatest galaktikatest. Meie armees on kajakate ründesalk, eestlane on maailma esimese inimesena ujumas ümber maailma ja kohe toimuvad Tallinnas ülima kannatamise maailmameistrivõistlused. Suurem osa inimesi Imelises Eestis on homoseksuaalsed ja heteroid kiusatakse taga. Mati ja Pille on ühed heterotest, kes armastavad teineteist ja peavad elama pidevas varjamises. Peale ebaõnnestunud salajast pulma nuputavad nad välja ja viivad läbi plaani, kuidas kannatamise MMi ära kasutades muuta Imelise Eesti ühiskonna arvamust rõhutud vähemusest ja panna homod, heterod ja tulnukad elama sõbralikult käsikäes.

Kestus: 86 min

Filmitootmisettevõte: Kopli Kinokompanii
Produtsent: Kaspar Kaljas
Rezhissöör: Paul Aguraiuja
Stsenarist: Paul Aguraiuja

Arendusperiood: märts - juuni 2010

Filmi tootmise eelarve: 2 250 000
EFSilt tootmiseks planeeritud: 1 500 000
Arendustöö eelarve: 47 000
EFSilt arenduseks planeeritud: 30 000


3. “Maa ründab!“

Tšehhi teleajakirjanik teeb dokumentaalfilmi vähemusrahvustest. Eestis kohtub ta mittekodanikust noormehega, kelle elu on purustanud ksenofoobsed eelarvamused ning õnnetu armastus kohaliku neiuga. Filmise käigus selgub, et noormees ei olegi tavaline muulane, vaid hoopis planeedilt Ruffia saabunud asukate järeltulija.

Kestus: 90 min

Filmitootmisettevõte: Allfilm
Produtsent: Piret Tibbo-Hudgins
Rezhissöör: Andrew Bond
Stsenaristid: Jelena Grigorjeva-Pazilina, Andrew Bond

Arendusperiood: detsember 2009 – oktoober 2010

Filmi tootmise eelarve: 3 520 000
EFSilt tootmiseks planeeritud: 1 470 000
Arendustöö eelarve: 375 900
EFSilt arenduseks planeeritud: 30 000
EFS ei toimeta koduleheküljel avaldatavaid filmitootmisettevõtjate esitatud materjale. Kõik õigused kuuluvad toetustaotluse esitajale.

Kalender

Uudised

Eesti tippnäitlejad põrutasid džunglisse filmivõtetele

Septembri lõpus algasid Indoneesias Jaak Kilmi uue lastefilmi „Jõulud džunglis“ võtted. Eesti ja Läti koostöös sündivas seikluslikus koguperefilmis teevad kaasa armastatud Eesti näitlejad Saara Pius, Pääru Oja ja Tõnu Kark. Film esilinastub Eesti kinodes 2020. aasta jõuludel.
Loe lisa

Sügisese retrospektiivi raames jõuavad Tallinna ja Tartu kinopubliku ette Hitchcocki suurepärased linateosed

Tänavu möödub 120 aastat kõigi aegade ühe mõjukaima filmilooja Sir Alfred Hitchcocki sünnist. Hitchcocki jätkuvast autoriteedist üha uute põlvkondade silmis annab tunnistust tema linateoste püsimine maailma parimate filmide edetabeleis. Kummardusena suurmeistri loomepärandile linastub Sõpruse kinos ja Tartu Elektriteatris 24. oktoobrist 1. novembrini Hitchcocki retrospektiiv, mille programmi on sel korral kokku pannud Rahvusarhiivi filmiarhiivi direktor Eva Näripea.
Loe lisa